Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaMakijaż

Usuwamy wodoodporny makijaż

Demakijaż wodoodpornych kosmetyków

Data publikacji: 28 stycznia 2016, 13:15
Kosmetyki wodoodporne mogą okazać się niezwykle przydatne w sytuacjach, gdy pogoda nas nie rozpieszcza. Chronią makijaż przed negatywnym wpływem wiatru, opadów deszczu lub śniegu. Problem pojawia się w czasie wieczornej toalety, kiedy przychodzi czas, by pozbyć się takiego makijażu. Kosmetyki używane do codziennej pielęgnacji mogą okazać się niewystarczające.

Profesjonalne kosmetyki do demakijażu

W sklepach znajdziemy wiele profesjonalnych kosmetyków do demakijażu wodoodpornego. Są to najczęściej płyny dwufazowe. Składają się z dwóch warstw, z których jedna ma tłustą konsystencję, a druga bardziej lekką, która działa na zasadzie toniku. Przed użyciem należy silnie wstrząsnąć płynem, aby obie warstwy połączyły się ze sobą. Dzięki temu, nałożone na wacik, poradzą sobie z najbardziej opornym makijażem. Są łagodne dla oczu, a także dla skóry wokół nich, zatem nie musimy martwić się o ewentualne podrażnienia.

Domowe sposoby na demakijaż

Do demakijażu wodoodpornych kosmetyków możemy użyć nie tylko specjalnie do tego przeznaczonych kosmetyków drogeryjnych, ale także produktów, które z pewnością znajdziemy w swoim domu. Mowa o oliwie z oliwek lub oliwce dla dzieci. Obie cechują się niezwykłą łagodnością, dlatego bez obaw możemy posmarować nimi skórę twarzy. Następnie okrężnymi ruchami wmasujmy oliwkę, a makijaż zacznie rozpuszczać się pod jej wpływem. Nadmiar oliwki można zebrać wacikiem kosmetycznym lub chusteczką, a twarz dokładnie umyć żelem lub mleczkiem stosowanym na co dzień. Po takim demakijażu skóra stanie się niezwykle miękka i nawilżona.

Olejek kokosowy to kolejny produkt, który pomoże nam usunąć wodoodporny makijaż. Można nałożyć odrobinę olejku na wacik, skropić go ciepłą wodą i delikatnie wcierać w skórę twarzy i okolice oczu.

Makijaż wodoodporny usuniemy także przy użyciu wazeliny. Wystarczy, że połączymy ją z ulubionym kremem lub mleczkiem do twarzy, a następnie niewielką ilość umieścimy na waciku. Po kilkukrotnym przetarciu rzęs, wodoodporny tusz powinien zostać wyłącznie na waciku.

Kolejnym skutecznym rozwiązaniem może być tłusty krem, którego używa się do pielęgnacji skóry twarzy czy ciała. Wystarczy nałożyć cienką warstwę kremu na wacik kosmetyczny i delikatnie przetrzeć oczy lub twarz. W zależności od potrzeb, możemy powtórzyć czynność kilka razy aż do całkowitego usunięcia makijażu.

Sposobów na pozbycie się makijażu wodoodpornego jest wiele, warto wypróbować kilka z nich i przekonać się, który będzie najlepszy dla nas, a przede wszystkim dla naszej skóry.

Beata Kubiś

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót