Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaRodzinaCzas wolny

Urlop we wrześniu – sposób na udane, tańsze wakacje

Jakie są zalety późnego urlopu?

Data publikacji: 7 sierpnia 2018, 11:00
Na lipiec i sierpień przypada szczyt urlopowych wyjazdów. Dzieje się tak, ponieważ w ciągu tych dwóch miesięcy trwają letnie wakacje, zatem jeśli mamy rodzinę, najczęściej wtedy decydujemy się wziąć dłuższy urlop w pracy. Jeśli jednak nie ogranicza nas termin, możemy rozpocząć wakacje we wrześniu. Takie rozwiązanie pozwoli nam nie tylko zaoszczędzić, ale również odpocząć od wysokich temperatur i tłumów ludzi. Liczba turystów we wrześniu jest zdecydowanie mniejsza niż w okresie wakacji.

Spis treści:

Coraz więcej ludzi wybiera wrzesień, jako termin wakacyjnych wyjazdów. Dawniej we wrześniu na urlop wyjeżdżali głównie ludzie starsi udając się do sanatoriów czy innych popularnych uzdrowisk. Obecnie w tym terminie w najpopularniejszych destynacjach wakacyjnych można spotkać wczasowiczów w każdym wieku.

Pogoda a wakacje we wrześniu

Wrzesień to dobry czas na spędzenie wakacji w krajach o gorącym klimacie, w których temperatury nie są już tak uciążliwe, jak w sezonie. Możemy wówczas ze spokojem poleżeć na plaży bez obaw, że ulegniemy poparzeniom słonecznym. Jeśli decydujemy się na wycieczkę objazdową we wrześniu, niższe temperatury z pewnością pozwolą nam zwiedzić wszystkie atrakcje bez ryzyka udaru lub zasłabnięcia. Często w ciepłych krajach upał jest nie do zniesienia dla osób, które na co dzień nie mają do czynienia z tak wysokimi temperaturami. Złe samopoczucie może wówczas zepsuć nam wakacje, a dodatkowo narazić nas na koszty – wizyta w szpitalu za granicą może nas słono kosztować, jeśli nie wykupimy dodatkowego ubezpieczenia. Nie tylko zagraniczne wojaże warto odłożyć na wrzesień. Od kilku lat pogoda w tym miesiącu w Polsce również nas rozpieszcza. Nierzadko zdarza się, że we wrześniu odnotowujemy więcej dni słonecznych niż na przykład w lipcu.

Wakacje z początkiem jesieni – dobry wybór dla naszego portfela

We wrześniu, podobnie jak w maju i w czerwcu możemy liczyć na tańsze oferty biur podróży. Często ceny wycieczek w tym terminie są o 30%, a nawet 50% tańsze niż te w lipcu i sierpniu. Podobnie jest z cenami za pokój w nadmorskich kurortach, a także w górach w Polsce. Biura podróży chcąc zachęcić klientów do wyjazdów we wrześniu, prześcigają się w promowaniu ofert, prezentując nie tylko atrakcyjne kierunki, ale również okazyjne ceny. Jest to dobry sposób na tanie wakacje – nie tylko sporo zaoszczędzimy, ale również będziemy mogli pozwolić sobie na lepszy standard hotelu lub większą ilość posiłków w cenie wycieczki. Co więcej, we wrześniu maleją również koszty transportu. Mniejsze zainteresowanie wyjazdami sprawia, że operatorzy linii autokarowych czy lotniczych obniżają ceny, aby wypełnić wszystkie miejsca. Warto wówczas śledzić strony z biletami lotniczymi, na których możemy upolować prawdziwą okazję. We wrześniu biura podróży potrafią zasypać nas ofertami last minute, dzięki czemu urlop możemy spędzić za połowę ceny, która obowiązywała w miesiącach letnich. Najczęściej są to wycieczki do Turcji, Hiszpanii, a także Grecji. Do innych popularnych kierunków należą: Egipt, Albania, Włochy czy Tunezja. Dodatkowo, jeśli nie przepadamy za tłumami, wakacje we wrześniu będą dla nas idealne. Mniejsza liczba turystów sprawia, że popularne miejscowości są znacznie mniej zatłoczone i spokojniejsze. Możemy wówczas oddać się błogiemu lenistwu i odpocząć. Łatwiej będzie również dostać się do znanych muzeów, teatrów czy innych zabytków architektury, do których w sezonie ustawiają się kolejki.

Urlop po sezonie – wymarzony hotel w zasięgu ręki

Często planując urlop oglądamy foldery biur podróży i z przykrością stwierdzamy, że upragniona wycieczka nie jest w zasięgu naszych finansowych możliwości lub wszystkie miejsca w danym terminie są już wykupione. Jeśli zależy nam na konkretnym celu podróży, możemy odłożyć wyjazd na jesień. Wówczas nie tylko ceny będą niższe, ale również dostępność hoteli się zwiększy. We wrześniu obłożenie turystów w hotelach jest zdecydowanie mniejsze, dlatego mamy możliwość przebierania w ofertach. Dzięki temu możemy wybrać hotel, o jakim zawsze marzyliśmy, a także skorzystać z ciekawych usług takich, jak strefa spa, masaże czy inne rozrywki.

Beata Kubiś

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót