Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaWłosy

Jak skutecznie pielęgnować siwe włosy?

Dbaj o piękno siwych włosów!

Data publikacji: 3 czerwca 2016, 11:36
Problem siwych włosów prędzej czy później dosięgnie każdego. Mimo że wraz ze zmianą koloru włosy stają się delikatniejsze oraz bardziej narażone na łamanie, wciąż mogą wyglądać pięknie i zachwycać. Bo pielęgnacja siwych włosów wcale nie kończy się na ich farbowaniu.

Siwe włosy dotyczą każdego

Pierwsze siwe włosy pojawiają się po upływie 30. roku życia. To proces naturalny – w tym wieku organizm zmniejsza produkcję barwników odpowiadających za ich kolor. Choć siwienie to fizjologia, można je nieco opóźnić. Jest to trudne, ponieważ należałoby jak najczęściej unikać stresowych sytuacji, nie przepracowywać się, zdrowo się odżywiać, dbać o aktywność fizyczną, spędzać czas na powietrzu, a jednocześnie nie narażać włosów na nadmiar promieni słonecznych. Trudno o jednoczesne spełnienie tych wszystkich warunków, a w dodatku – prędzej czy później – siwe włosy i tak się pojawią. Wówczas – zamiast maskować siwiznę farbowaniem – należy postawić na odpowiednią pielęgnację.

Nie farbuj, nawilżaj!

Siwe włosy są dużo słabsze, ponieważ w miejscu, w którym do tej pory znajdował się barwnik, teraz jest powietrze. To wszystko skutkuje kruchością włosów. Po pojawieniu się na głowie pierwszych oznak siwienia, bezzwłocznie należy sięgnąć po produkty nawilżające. Mogą to być odżywki lub maseczki do włosów zniszczonych oraz suchych, intensywnie regenerujące, odbudowujące. Używamy ich po umyciu głowy szamponem i trzymamy na włosach wymaganą liczbę minut – na opakowaniu podany jest dokładny czas. Następnie spłukujemy. Skutecznym i bezpiecznym sposobem na radzenie sobie z siwizną są płukanki – w zależności od pierwotnego koloru włosów dobieramy odpowiednie produkty. Możesz je wykonać z naparu ziołowego lub łupin orzecha.

Preparaty do siwych włosów

Na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów przeznaczonych do siwych włosów – warto po nie sięgać. Dzięki nim włosy nie będą żółknieć, tylko zachowają elegancki, srebrzysty odcień. Chcąc uniknąć farbowania, dobrze jest użyć odsiwiacza. W wyniku działania preparatu włosy odzyskują dawny kolor – jest to proces długotrwały, ale naturalny, ponieważ pobudza pigmenty do działania. Jednak zabieg ten sprawdza się u osób o jasnych włosach.

Karolina Wilk
Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót