Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaDłonie i stopy

Twoje paznokcie są łamliwe i pozbawione blasku? Wypróbuj manicure japoński

Technika i etapy wykonywania japońskiego manicure

Data publikacji: 28 stycznia 2016, 13:32
Ładne i zadbane paznokcie są nie tylko ozdobą, ale także naszą wizytówką. Jeśli natura poskąpiła nam pięknych paznokci, możemy poratować się specjalnymi zabiegami kosmetycznymi, które pomogą osiągnąć nam wymarzony efekt.

Czym jest manicure japoński?

Manicure japoński polega na wmasowaniu w płytkę paznokcia specjalnej pasty zawierającej witaminy A, E, H, prowitaminę B5, keratynę, pyłek pszczeli, a także krzemionkę z Morza Japońskiego. Dzięki odpowiednio dobranym składnikom paznokcie stają się błyszczące, odżywione, a dodatkowo nabierają pięknego perłowego odcienia. Manicure swą nazwę zawdzięcza pochodzeniu, ponieważ już setki lat temu japońskie arystokratki poddawały się temu zabiegowi. Manicure japoński zaleca się głównie osobom, których paznokcie są łamliwe, rozdwojone, kruche, a także pozbawione blasku.

Przygotowanie i przebieg zabiegu

Manicure japoński przyniesie jak najwięcej korzyści, gdy zastosujemy się do kilku wskazówek, zalecanych przed zabiegiem. Po pierwsze, nie powinno wykonywać się manicure zaraz po zdjęciu sztucznych, akrylowych paznokci, ponieważ nasze paznokcie są wówczas wyjątkowo cienkie i łatwo je uszkodzić. Zaleca się odczekanie kilku tygodni.

Manicure zaczyna się od usunięcia wystających skórek oraz polerowania paznokci bloczkiem polerskim, aby zmatowić płytkę, dzięki czemu pasta wniknie w głąb paznokcia. Następnie na paznokieć nanosi się pastę i wciera za pomocą polerki wykonanej ze skóry jelenia. Kolejnym krokiem jest wcieranie specjalnego pudru, który utrwala efekt i zapobiega zbyt szybkiemu wypłukaniu pasty. Ważne jest, aby polerowanie odbywało się w jednym kierunku, ponieważ w innym wypadku płytka może ulec uszkodzeniu. Salony wykonujące taki zabieg, deklarują, że efekt utrzymuje się około dwóch tygodni i nie straszne są mu codzienne czynności takie, jak mycie rąk, gotowanie czy zmywanie naczyń.

Zabieg będzie w pełni skuteczny, jeśli powtórzymy go co najmniej trzy razy w odstępach kilku tygodni. Dzięki temu płytka paznokcia będzie dobrze odżywiona, a efekt utrzyma się dłużej. Odradza się również malowanie paznokci pomiędzy sesjami - taki odpoczynek od lakieru pozwoli im się w pełni zregenerować.

Na rynku dostępne są zestawy do manicure japońskiego, który można wykonać w domu. Warto jednak rozważyć, aby chociaż na pierwszy zabieg udać się do profesjonalnej kosmetyczki, która wykona go w sposób prawidłowy. Pamiętajmy, że nieumiejętne wykonanie zabiegu może przynieść odwrotny skutek, a wtedy, aby uratować płytkę paznokcia, będziemy musieli skorzystać z fachowej pomocy.

Beata Kubiś

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót