Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaTwarz

Tłuste kremy na zimniejsze dni. Jak wybrać?

Krem ochrony na zimę do różnych typów skóry

Data publikacji: 29 listopada 2016, 02:18
Tłusty krem do suchej skóry wydaje się oczywistym wyborem jako kosmetyk na zimę. Ale jaki powinien być krem ochronny na zimę do cery tłustej? Dobrać dobry krem na mróz nie jest łatwo. Podpowiadamy, czym się kierować przy zakupie.

Krem na zimę musi być multifunkcyjny

Krem na zimę do twarzy jest kosmetykiem multifunkcyjnym: musi chronić przed wieloma niekorzystnymi czynnikami środowiskowymi: niską temperaturą i nieprzyjemnym wiatrem, suchym powietrzem w pomieszczeniach, a czasem silnym nasłonecznieniem potęgowanym jeszcze przez odbijający promienie, iskrzący się śnieg. No i powinien sprawdzać się, kiedy przyjdzie nam ochota na zabawy w postaci nacierania policzków śnieżkami.

Tłusty krem – do jakiej cery?

  • Cera sucha

Krem do cery suchej powinien być treściwy, gęsty, dobrze izolować od wiatru i mrozu. Idealnie, jeśli kosmetyk ten – oprócz ochrony – będzie również odżywiał i pielęgnował skórę. Z tego powodu warto, aby zawierał naturalne oleje roślinne, bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe i witaminy (oliwę z oliwek, olej z wiesiołka, awokado) oraz naturalne masła (karite) i woski.

  • Cera tłusta

Wprawdzie ten typ cery znacznie lepiej niż pozostałe znosi zimowe warunki, to również wymaga ochrony. Krem powinien być lekki – ciężki, tłusty kosmetyk nie nadaje się do tego typu skóry. Ranking kremów do twarzy z cerą tłustą otwierają kosmetyki półtłuste. Warto docenić też specjalistyczne emulsje ochronne. Ważne, aby kosmetyki były wolne od parafiny, za to zaleca się, aby zawierały w sobie masło shea, które bardzo dobrze chroni przed niekorzystną dla skóry aurą oraz świetnie odżywia i pielęgnuje.

  • Cera z problemami

Niezależnie od tego, jaki to problem (rozszerzone naczynka, trądzik, uczulenia), krem na mróz powinien spełniać równolegle dwa warunki: chronić i działać leczniczo. Taki kosmetyk 2 w 1 można zastąpić dwoma niezależnymi kremami: ochronnym – nakładanym tylko przed wyjściem na podwórko oraz leczniczym – aplikowanym na pozostały czas. Koncerny kosmetyczne jednak prześcigają się w tworzeniu nowych receptur i coraz łatwiej jest znaleźć kosmetyk, który będzie łączył obie te funkcje, zarówno ochronną, jak i leczniczą.

Dla niemowląt i dzieci

Skóra małego dziecka jest bardzo wrażliwa na działanie mrozu, wiatru i zimowego słońca. Krem do twarzy na zimę dla niemowląt powinien być zatem stosowany przed każdym pobytem malucha na podwórku. Buzię niemowlaka trzeba smarować tłustymi kosmetykami ochronnymi. Wykluczone są kremy na bazie wody. Bardzo dobrze sprawdzi się maść z witaminą A czy cholesterolowa albo wazelina.

Niezależnie od tego, czy krem na zimę ma chronić twarz osoby dorosłej czy niemowlęcia, powinien być nałożony ok. 15 minut przed wyjściem. To optymalny czas na to, aby kosmetyk mógł się wchłonąć i chronić skórę przed atakiem zimy.

Katarzyna Kokocińska

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót