Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaDłonie i stopy

Tipsy, żele i hybrydy – paznokcie w różnych odsłonach

Co sprawdzi się najlepiej?

Data publikacji: 4 lipca 2016, 12:33
Jedno spojrzenie na ręce wiele mówi o człowieku, dlatego warto dbać o ich wygląd. Poszukując pomysłów na stylizację paznokci mamy wybór pomiędzy tipsami, żelami i hybrydami. Każda z opcji ma swoje wady i zalety, dlatego przed aplikacją warto je poznać. To ważne, aby paznokcie wyglądały atrakcyjnie i naturalnie.

Kontrowersyjne tipsy

Mianem tipsów określa się płytki z tworzywa sztucznego, nakładane na paznokcie. Nie wszyscy należą do ich zwolenników – tipsy bywają postrzegane jako sztuczne i mało stylowe. Wiele zależy jednak od jakości ich wykonania. Tipsy wykonane z najlepszych materiałów, odpowiednio przechowywane i założone w prawidłowy sposób będą wyglądać naturalnie i atrakcyjnie. Pozwalają nam także na prawdziwe szaleństwo na paznokciach – możemy wypróbować najrozmaitsze wzory, kolory i dodatki.

Paznokcie żelowe naturalne i bezpieczne

Paznokcie żelowe, ze względu na ich naturalny wygląd, są popularne wśród klientek salonów kosmetycznych. Żel nakładać można bezpośrednio na płytkę paznokcia lub na tipsy. Odpowiednio dobrany, pozwala ukryć przebarwienia na paznokciach. Po nałożeniu warstwy żelu dłonie należy umieścić pod specjalną lampą UV i trzymać je ok. 1-2 minuty (zależy to m.in. od rodzaju zastosowanego żelu). Czynność tę należy powtórzyć po nałożeniu każdej warstwy żelu, zwykle 2-3 razy. Plusy tej metody? Żel ma zdecydowanie zdrowszy skład niż akryl i nie niszczy płytki paznokci.

Trend na hybrydę

Według Słownika Języka Polskiego hybryda to coś, co składa się z różnych elementów, mieszanka dwóch różnych gatunków lub odmian. Hybryda na paznokciach to połączenie warstwy lakieru ze specjalnym, elastycznym żelem. W rezultacie otrzymujemy nie tylko paznokcie o atrakcyjnym wyglądzie, ale i gwarancję trwałości – hybryda utrzymuje się nawet do 3 tygodni. To doskonała propozycja dla zapracowanych i zabieganych pań, które nie mają czasu na codzienną pielęgnację. Po nałożeniu każdej z warstw, konieczne jest  utwardzenie w lampie UV. Minusem tej metody może być późniejsza procedura usuwania hybrydy płynem z zawartością acetonu. Dlatego hybrydę warto wykonywać już na zdrowej, zadbanej płytce paznokcia.

Karolina Wilk

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót