Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaDłonie i stopy

Stop! To szkodzi Twoim paznokciom!

Podstawowe błędy w pielęgnacji paznokci

Data publikacji: 28 stycznia 2016, 13:36
Dłonie są wizytówką kobiety. Dlatego należy o nie szczególnie dbać. Nic tak ich nie zdobi, jak piękne, zdrowe, mocne i zadbane paznokcie. Mówią one wiele o naszym stanie zdrowia.

Co pomaga, a co szkodzi

Podstawową zasadą skutecznej pielęgnacji paznokci jest zdrowa, bogata w witaminy dieta. Dlatego pielęgnację paznokci należy zacząć od zdrowego żywienia. Paznokcie, jak i całe dłonie, należy chronić przed nadmiarem chemikaliów. Błędem jest sprzątanie bez użycia rękawiczek gumowych. Nie wolno zapominać o odpowiednim nawilżaniu dłoni oraz paznokci, wcierając krem także w skórki. Do nadawania pożądanego kształtu paznokciom można używać pilników metalowych, papierowych lub szklanych. Cążki do usuwania skórek dobrze zastąpić drewnianym kopytkiem i zamiast wycinać, spychać skórki.

Zdrowe i kolorowe

Błędem jest nakładanie lakieru bezpośrednio na płytkę paznokcia. Należy używać lakierów nawierzchniowych z odżywką i dopiero na nie nakładać kolor. Jeśli to możliwe, najlepiej unikać sztucznych paznokci, czyli tzn. tipsów. Jeśli decydujemy się na taką formę, należy robić minimum dwutygodniowe przerwy między nakładaniem kolejnych.

Paulina Tarachowicz

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót