Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaKosmetyki

Rajstopy w sprayu – idealny kosmetyk na lato!

Czy rajstopy w sprayu skutecznie zastępują te tradycyjne?

Data publikacji: 6 września 2017, 06:00
Rajstopy i upał wykluczały się do niedawna wzajemnie. Od kilku lat na rynku dostępne są na szczęście idealne rajstopy na lato – w postaci produktu w sprayu. Pokochały je celebrytki, a wiele zwyczajnych kobiet nie wyobraża już sobie kosmetyczki bez tego preparatu. Dlaczego? Rajstopy w sprayu reklamowane są jako łatwe do nałożenia i do usunięcia. Dają efekt pięknie opalonych, zadbanych nóg bez chodzenia do solarium i w wersji matowej lub z lekkim, zdrowym połyskiem. Panie, które już wypróbowały tę kosmetyczną nowinkę, uważają, że warto w nią zainwestować – bo działa dokładnie tak, jak obiecują reklamy. O trwałość rajstop w sprayu też nie trzeba się martwić – nie poleci w nich oczko i nie zetrą się ze skóry np. podczas zakładania nogi na nogę.

Czym są rajstopy w sprayu?

Rajstopy te po zaaplikowaniu na skórę nie przyjmują postaci siateczki włókien. To kosmetyk kolorowy, który najsłuszniej byłoby porównać do dobrze kryjącego podkładu z funkcją wyrównania kolorytu skóry. Rajstopy na lato to nie samoopalacz – ponieważ można je usunąć ze skóry, kiedy tylko się chce. Wystarczy wziąć prysznic lub kąpiel i po produkcie na skórze nie pozostaje żaden ślad. Niektóre rajstopy są oznaczone jako wodoodporne – nie da się ich zmyć samą tylko wodą. Konieczne jest zastosowanie środka myjącego, np. żelu pod prysznic, i myjki – najlepiej gąbki do masażu, którą usuwamy kosmetyk, pocierając skórę jak przy zwykłym myciu.

Ceny rajstop w sprayu nie są niskie – to chyba jedyny mankament tego kosmetyku. Jeśli będzie stosowany często, oszczędnym pozostaje polowanie na promocje w drogeriach.

Czytaj więcej w temacie:

Jak nakładać rajstopy w sprayu?

To banalnie prosta czynność: wystarczy spryskać czystą skórę nóg preparatem i postać przez chwilę bez ruchu aż do wyschnięcia zaaplikowanej warstwy produktu. Inna metoda nakładania, przez doświadczone użytkowniczki polecana jako bardziej efektywna, polega na naniesieniu kosmetyku na dłonie i równomiernym rozprowadzeniu go na skórze nóg – jak przy stosowaniu balsamu czy samoopalacza. Nie trzeba się martwić, że po aplikacji pozostaną smugi czy przebarwienia, ponieważ kolor kosmetyku nie zmienia się po nałożeniu.

Czytaj więcej w temacie: Syndrom niespokojnych nóg

Katarzyna Kieś-Kokocińska

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót