Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaTwarz

Prawidłowa regulacja brwi

Regulacja brwi, zasady i pielęgnacja

Data publikacji: 29 stycznia 2016, 08:00
Odpowiednio wyregulowane brwi nadają twarzy charakteru. Warto więc zadbać, aby zawsze prezentowały się one estetycznie. Brwi możesz wyregulować samodzielnie, stosując się do kilku zasad, a także skorzystać z pomocy profesjonalnej kosmetyczki.

Prawidłowa regulacja brwi

Pierwszym zadaniem jest ustalenie odpowiedniego kształtu brwi. Pomoże Ci w tym ołówek lub pędzelek. Stań przed lustrem i przyłóż wybrany przedmiot pionowo do skrzydełek nosa, powinien on sięgać aż za kącik oka – zaznacz to miejsce, ponieważ będzie ono oznaczało początek Twojej brwi. Przesunięcie pędzelka do drugiego kącika wyznacza jej koniec. Wyraźne załamanie łuku brwiowego powinno znajdować się tuż nad zakończeniem tęczówki oka. Wyrywanie włosków pęsetą zgodnie z kierunkiem, w jakim rosną, najlepiej rozpocząć od części znajdującej się tuż nad nosem, następnie przejść do dołu brwi i zakończyć w ich zewnętrznym kąciku.

Sposoby na złagodzenie zaczerwieniania po regulacji

Regulacja często powoduje zaczerwienienia nad okiem i wokół łuku brwiowego. Aby szybko się ich pozbyć, warto przykładać do podrażnionych miejsc lód lub bardzo zimne przedmioty (np. włożona na kilka godzin do zamrażarki łyżeczka). Zdarza się, że w miejscu usuniętego włoska pojawia się krew – konieczna jest wówczas dezynfekcja (np. wodą utlenioną). Brwi najlepiej regulować wieczorem, tuż po kąpieli, ponieważ skóra jest spulchniona, dzięki czemu regulacja przebiega mniej boleśnie.

Karolina Wilk

 

 

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót