Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaRodzinaCzas wolny

Pomysły na weekend majowy

Gdzie wyjechać na majówkę z dziećmi?

Data publikacji: 28 kwietnia 2017, 16:29
Długi weekend majowy to czas, na który wszyscy czekamy z utęsknieniem. Jest swego rodzaju przyjemnym przystankiem na drodze do letnich wakacji. Jeśli chcemy skorzystać z uroków majowej pogody i nie zamierzamy spędzić majówki w domu, warto z wyprzedzeniem pomyśleć o zaplanowaniu tych wolnych dni. Jak najlepiej spędzić majówkę? Podpowiadamy!

Organizacja urlopu

Kiedy zbliża się termin długiego weekendu, stajemy przed pytaniem: „majówka – co robić?”. Oprócz zastanowienia się nad sposobem spędzenia czasu, należy pomyśleć najpierw o organizacji dni wolnych od pracy. Tegoroczny długi weekend majowy rozpocznie się już w sobotę, 29 kwietnia. 1 maja, czyli dzień ustawowo wolny od pracy, przypadnie w poniedziałek. Kolejnym wolnym dniem będzie środa, 3 maja. Osoby, które na 2 maja wezmą jeden dzień urlopu, zyskają w ten sposób całe pięć dni wolnego. Jak najlepiej wykorzystać ten czas?

Majówka nad morzem

Polskie morze kojarzy nam się głównie z letnim urlopem, jednak przyznać trzeba, że dwa tygodnie nad Bałtykiem to dla wielu rodzin z dziećmi zdecydowanie za dużo. Wystarczy weekend, a najlepiej przedłużony o kilka dni, aby wypocząć i pobawić się w którymś z nadmorskich miasteczek. Taki kilkudniowy wypad to właśnie idealny plan na majówkę. W maju jest ciepło, jednak nad morzem nie ma jeszcze takich upałów, co z pewnością sprawi, że wyjazd w tym terminie może być bardziej komfortowy, zwłaszcza dla mniejszych dzieci. Bałtyk czeka!

Majówka w górach

To opcja dla aktywnych. Jeśli bliżej nam w góry niż nad morze, kilka dni wędrówki po górskich szlakach to doskonały pomysł. Jeśli nie jesteśmy miłośnikami wspinaczki i zdobywania szczytów, zawsze można zostać na dole, spacerować po dolinach i wybrać mniej wymagające trasy. Góry to szczególny klimat, potrawy, muzyka. Warto udać się tam na tych kilka dni. Nawet chwilowa zmiana klimatu dobrze zrobi każdemu!

Majówka z dziećmi

Zapewne wielu rodziców staje teraz przed dylematem – lepiej wyjechać z dziećmi czy bez nich? Oczywiście, że z nimi! Każdy rodzinny wyjazd to dla maluchów wielka frajda. Pamiętajmy, że kilkulatkom nie potrzeba wiele. Wystarczy wyjechać za miasto i urządzić piknik na łące, zrobić długi spacer do lasu albo wybrać się na wycieczkę rowerową. Alternatywą mogą być także rodzinny spływ kajakowy lub wyjazd do pobliskiego aquaparku. Ten wspólnie spędzony czas ma ogromne znaczenie dla rozwoju dzieci, a zwłaszcza dla budowania rodzinnych więzi. Pomysłów na weekend majowy na pewno nie zabraknie, a Wasze pociechy zapamiętają wyjazd na długo.

Warto spędzić majówkę aktywnie, zwłaszcza wtedy, gdy jest tak długa, jak w tym roku. Zapomnijmy na chwilę o pracy i pozwólmy sobie na odrobinę odpoczynku!

Marta Nowak

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Przeczytaj również