Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaKosmetyki

Płyn micelarny a mleczko do demakijażu

Płyn micelarny to doskonały sposób na dokładne i delikatne czyszczenie skóry twarzy

Data publikacji: 11 stycznia 2016, 14:12
Dokładny i staranny demakijaż znacząco wpływa na wygląd i kondycję skóry twarzy. Na rynku dostępnych jest mnóstwo preparatów, którymi można zmyć make-up. Produkty, po które sięgamy najchętniej, to płyny micelarne oraz środki do demakijażu. Błędnie nazywa się je kosmetykami zamiennymi - choć wykazują podobne działanie, znacznie się różnią.
płyn micelarny - płyn do demakijażu

Mleczko do demakijażu zmywa kosmetyki

Tłusta formuła preparatu pozwala szybko pozbyć się makijażu z twarzy. Jednak do usunięcia wodoodpornego tuszu należy użyć osobnego środka – płynu dwufazowego. Co więcej, mleczko do demakijażu nie oczyszcza skóry, ponieważ jego działanie kończy się na zmyciu kosmetyków. Dlatego też warto po demakijażu potraktować twarz żelem myjącym. Mimo iż produkt do demakijażu nawilża skórę tak jak płyn micelarny, to już nie tonizuje jej. Aby przywrócić twarzy odpowiednie pH, należy skorzystać z toniku do twarzy. Preparaty do demakijażu przeznaczone są dla osób, które nie wyobrażają sobie mycia twarzy tylko jednym środkiem. Poza tym decydując się na ten środek, należy kupić taki, który odpowiada naszemu typowi cery.

Woda micelarna działa kompleksowo

Płyny micelarne łączą w sobie działanie kilku kosmetyków: żelu do twarzy, mleczka do demakijażu, toniku i środka do zmywania kosmetyków z okolic oczu. Używając tego preparatu do mycia twarzy, jednocześnie oczyszczamy ją, tonizujemy i nawilżamy. To świetne i praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza dla osób, które wiecznie narzekają na brak czasu. Preparat działa na zanieczyszczoną skórę jak magnes na metal – zawarte w nim micele „przyciągają” brud do wacika nasączonego płynem. W odróżnieniu od innych kosmetyków zmywających makijaż, woda micelarna nadaje się zarówno do cery suchej, normalnej, wrażliwej, jak i tłustej. Nadaje się także do skóry z problemami. Jest bez zapachu – do jej produkcji nie używa się barwników ani substancji zapachowych. Tym sposobem jest w nim mniej konserwantów. Po użyciu środka można od razu nałożyć krem – tonik do twarzy jest już zbędny. Woda micelarna nie powoduje nieprzyjemnego uczucia ściągniętej skóry – jest łagodna i bardzo delikatna.

Karolina Wilk

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót