Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaDłonie i stopy

Piękne paznokcie na długo, czyli o manicure hybrydowym

Czym są paznokcie hybrydowe?

Data publikacji: 13 sierpnia 2016, 15:39
Codzienne czynności nie pozostają bez wpływu na nasze paznokcie. Zmywanie, sprzątanie nie są sprzymierzeńcami eleganckich i zadbanych dłoni, których manicure jest ważnym elementem. Jest jednak sposób na to, by cieszyć się nieskazitelnie pomalowanymi paznokciami na długo. Lakier hybrydowy sprawi, że nawet do trzech tygodni nasze paznokcie pozostaną zadbane a lakier nie będzie nieestetycznie odpryskiwał.

Na czym polega manicure hybrydowy?

Lakier hybrydowy jest połączeniem zalet tradycyjnego lakieru do paznokci z żelowym lub akrylowym. Najpierw nadaje się paznokciom kształt, a następnie odtłuszcza się ich powierzchnię. W kolejnym kroku pokrywamy jego płytkę specjalną bazą, następnie lakierem hybrydowym, a na samym końcu lakierem nawierzchniowym. Każda z tych warstw utrwalana jest pod lampą UV. Po zabiegu paznokcie są niebywale lśniące, a sam manicure pozostaje nienaruszony nawet trzy tygodnie. Lakier możemy usunąć zmywaczem z acetonem lub w salonie kosmetycznym, w którym kosmetyczka profesjonalnie oczywiści paznokcie z hybrydowego manicure.

Zalety i wady lakieru hybrydowego

Paznokcie hybrydowe to idealne rozwiązanie dla pań, które nie dysponują dużą ilością wolnego czasu, a nie chcą rezygnować z zadbanych dłoni. Lakier nie ściera się i nie traci połysku, jednocześnie dając naturalny efekt. Wadą jest dłuższy czas trwania zabiegu oraz konieczność wizyty u kosmetyczki w celu usunięcia lakieru. Jeśli chcemy tego typu zabieg wykonać w domu, nie obędziemy się bez lampy oraz specjalistycznych lakierów. Wówczas musimy się liczyć z jednorazowym większym wydatkiem.

Nieważne, czy wykonamy manicure hybrydowy w domu czy w salonie kosmetycznym – nasze paznokcie będą lśniły zdecydowanie dłużej, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych lakierów do paznokci.

Zuzanna Kurzela

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót