Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaTwarz

Piękne brwi

Jak pielęgnować i odżywiać brwi

Data publikacji: 28 stycznia 2016, 14:12
Już od kilku sezonów wizażyści proponują, aby dodać charakteru spojrzeniu mocno zarysowanymi i gęstymi brwiami. Jak uzyskać taki efekt?

Nadawanie kształtu

Słowem kluczem jest naturalność. Nie należy więc usuwać zbyt wielu włosków, tylko te, które wymykają się równej linii od dołu. Wyrywamy je pęsetą, ciągnąc w kierunku, w którym rosną. Brwi powinny znajdować się w równej odległości od siebie. Aby to sprawdzić, przyłóż ołówek pionowo do nosa – będzie on linią symetrii.

Odżywianie i pielęgnacja

Aby zagęścić brwi, trzeba przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość. Warto zastosować odżywkę kupioną w sklepie kosmetycznym lub przygotowaną samodzielnie. Dobre efekty przynosi dostępny w aptekach olejek rycynowy – należy go nanosić palcami lub czystą szczoteczką po tuszu do rzęs co wieczór na noc. Na efekty można liczyć dopiero po kilku tygodniach, dlatego ważne jest regularne stosowanie.

Podkreślanie makijażem

Efekt gęstych i zgrabnie wyglądających brwi najlepiej uzyskać, nakładając na nie odpowiedni cień do brwi. Podstawowe zasady to unikanie głębokiej czerni (wygląda nienaturalnie) i stosowanie tylko matowych produktów.

Monika Simińska

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót