Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaKosmetyki

Pachnąca chwilo trwaj!

Jak sprawić, by perfumy się nie zepsuły?

Data publikacji: 28 stycznia 2016, 14:08
Warto zapoznać się z zasadami przechowywania perfum, aby zapobiegać ich zepsuciu. To ważna sprawa, ponieważ mamy w tej kwestii swoje przyzwyczajenia. Jedni używają perfum bardzo rzadko, na wielkie okazje, a drudzy posiadają kilka flakoników swoich ulubionych zapachów. Są też tacy, którzy z sentymentu trzymają ulubioną buteleczkę latami. Warto zatem zadbać o należyte przechowywanie perfum.

Specjalne traktowanie

Perfumy nie lubią wilgoci, dlatego błędem jest przechowywanie ich w łazience. Najlepiej trzymać je w temperaturze pokojowej. Ponieważ nie lubią także słońca, flakonik z perfumami należy osłonić od jego światła. Można przechowywać je w pudełku lub, praktyczniej, w zacienionym miejscu, na półce czy w szufladzie, ale i tu należy uważać. Najbezpieczniej trzymać perfumy w pozycji pionowej. Te flakoniki, po które sięgamy bardzo rzadko, dobrze jest przechowywać w chłodzie, możemy więc umieścić je np. w lodówce.

Obserwacja

Zwłaszcza ci, którzy mają tendencję do gromadzenia i wieloletniego posiadania ulubionego zapachu, powinni od czasu do czasu przyjrzeć się dokładnie swoim perfumom. Warto monitorować stan flakoników, ponieważ zepsute perfumy są szkodliwe dla skóry – mogą spowodować uczulenie. Ich zapach mimo to może nadal być przyjemny, choć inny. Zatem, jeśli perfumy zmieniły kolor lub zapach, nadają się już tylko do wyrzucenia.

Paulina Tarachowicz

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót