Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaKosmetyki

Od czego zależy moc zapachu?

Woda toaletowa a perfumowana - różnice

Data publikacji: 28 października 2016, 06:39
Większość zapachów rozpylanych na skórę nazywanych jest perfumami, podczas gdy niewiele z nich tak naprawdę nimi jest. Często zdarza się, że o doborze zapachu decyduje tylko nasz nos. Nie zwracamy uwagi na rodzaj kosmetyku, odpowiadającego za nasz zapach. Woda toaletowa czy perfumowana, co za różnica, skoro zapach ten sam? Otóż różnica jest i to nie byle jaka.

Rola olejków zapachowych

Podstawową substancją zapachową są olejki zapachowe. We wszelkich kosmetykach zapewniających nam przyjemną woń, znajdziemy także substancje utrwalające oraz rozpuszczalnik, najczęściej w postaci etanolu. Im więcej olejków w substancjach zapachowych, tym mocniejszy i trwalszy zapach. Najintensywniej pachną perfumy, ale obok nich na rynku znajdziemy także wody perfumowane, o powszechnie używanej nazwie eau de parfum i wody toaletowe-eau de toilette.

Ilość zapachu

Zawartość olejków zapachowych w wodach perfumowanych wynosi od 10 do 20%, a w wodach toaletowych od 5 do 10%. Możemy także wybrać wodę kolońską oraz wodę odświeżającą i mgiełki zapachowe. Te trzy ostatnie zawierają po kilka procent olejków zapachowych.

Jeśli zależy nam na bardziej intensywnym zapachu, należy poświęcić na zakupy kilka sekund więcej i zwrócić uwagę na rodzaj kosmetyku oraz zawartość olejków zapachowych.

Paulina Tarachowicz

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.