Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaTreningAktywny wypoczynek

O czym nie wolno zapomnieć podczas rodzinnej wyprawy na górskim szlaku?

Jak spakować rodzinę na wyjazd w góry?

Data publikacji: 2 czerwca 2016, 14:19
Rodzinny wyjazd w góry wymaga od nas ułożenia starannego planu i solidnego spakowania się. Jeśli chcemy spędzić swój urlop na szlaku, pamiętajmy o tym, że nie znajdziemy tam sklepów – będziemy zdani na siebie i swoje zapasy. Jak zatem się spakować, by niczego nam nie zabrakło?

Przede wszystkim plan

Jeśli pakujemy całą rodzinę, sporządźmy listę niezbędnych rzeczy. Pamiętajmy o tym, że w górach różnica temperatur między dniem a nocą jest znaczna, co oznacza, że musimy mieć zarówno rzeczy lżejsze, jak i cieplejsze. Nie zapomnijmy o ochronie zarówno przed deszczem, jak i słońcem. Podstawą są też wygodne buty – nie zaleca się wędrówki w nowych, lepiej wybrać te sprawdzone, które są wygodne. Koniecznie weźmy ze sobą nakrycie głowy.

Przydatne gadżety

W dobie telefonów komórkowych wielu z nas zapomina o podstawowej rzeczy w górach – o mapie. Dzięki niej odnajdziemy najlepszą dla nas drogę bez obawy, że stracimy zasięg. Pamiętajmy też o latarce i zapałkach – wbrew pozorom mogą się przydać. Na wędrówki górskie przygotujmy dla każdego członka rodziny podręczne plecaki – torby zdecydowanie nie sprawdzają się przy pieszych wycieczkach. Nie zapomnijmy też o podstawowych lekach – przeciwbólowych, przeciwbiegunkowych czy antyalergicznych oraz materiałach opatrunkowych.

Zuzanna Kurzela

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót