Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaKosmetyki

Niekończący się zapach

Jak utrwalić zapach perfum?

Data publikacji: 28 stycznia 2016, 13:55
Trwały zapach, który utrzymuje się na skórze nawet kilkanaście godzin, zawdzięczamy używaniu perfum. Woda perfumowana pachnie mniej intensywnie niż perfumy, a woda toaletowa ma najkrótszą wartość zapachową. Same perfumy nie wystarczą. Wiele osób zastanawia się czy można coś zrobić, by przedłużyć ich trwałość. Otóż jest to możliwe.

Specjalne traktowanie zapachu

Po pierwsze nawilżać skórę, a zwłaszcza miejsca na które aplikujemy perfumy. Na nawilżonej skórze zapach utrzymuje się dłużej. Należy używać balsamów i kremów bezzapachowych, aby nasz ulubiony zapach nie był przyćmiony przez zapach balsamu. Wazelina działa także wzmacniająco. Należy posmarować nią miejsca, które będą spryskane perfumami. Trzeba jednak być ostrożnym w kontakcie z ubraniami, gdyż wazelina jest tłusta i pozostawia nieestetyczne ślady na tkaninach. Po drugie, należy aplikować zapach na konkretne miejsca na ciele, czyli tam, gdzie pulsuje krew – zapach uwalnia się bowiem lepiej na cieplejszej bazie. Kolejnym sposobem na utrwalenie ulubionego zapachu jest używanie kosmetyków z tzw. linii uzupełniających, czyli kremów, balsamów, żeli pod prysznic o tym samym zapachu. Zapach perfum jest wtedy dodatkowo wzmocniony.

Aż za dobrze znana woń

Czasami wydaje nam się, że perfumy po ich użyciu pachną mało intensywnie, gdy w rzeczywistości pachną mocno. Dzieje się tak, ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do danego zapachu. Wówczas używamy ich więcej, i więcej, a to może być nieprzyjemne dla naszego otoczenia. Zatem, uważajmy, by nie przesadzać z zapachami.

Paulina Tarachowicz

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót