Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaTreningAktywny wypoczynek

Nie tylko sanki, czyli zimowe zabawy na powietrzu dla najmłodszych

Aktywne dziecko w zimę

Data publikacji: 5 lutego 2017, 01:53
Śnieg to dużo ruchu, zabawy i uciechy, szczególnie jeśli jest go dużo i pada często. Możliwości zabaw na świeżym powietrzu, w otoczeniu białego puchu, też jest sporo i choć zjeżdżanie na sankach to pewnie największa frajda, zobaczmy co jeszcze można robić zimą z dziećmi na świeżym powietrzu.

Ze śniegiem

Jeśli znudziła się już Wam jazda na sankach, możecie jeszcze wykorzystać śnieg w inny sposób.

Spróbujcie ulepić bałwana na czas lub bałwana tylko z dwóch części – na górę przyłóżcie wtedy… swoją własną głowę. To będzie świetnie wyglądało na pamiątkowych zdjęciach! Możecie też zorganizować mini kulig lub śnieżne podchody (w śniegu ukryj skrzynkę z łakociami, a dzieciom narysuj lub opisz wskazówki, jak dotrzeć do skarbu).  Frajdą dla całej rodziny może być też przeciąganie liny na śniegu – ostatecznie któraś drużyna się przewróci i zaliczy „miękkie lądowanie”.

Ciekawym pomysłem jest też zabranie ze sobą aparatu fotograficznego i uwiecznianie na dużym zbliżeniu płatków śniegu, które osiadły na kurtkach, gałęziach i zimowych krzewach.

Bez śniegu

Jeśli akurat zima poskąpiła śniegu, skorzystaj z jej innych zalet – mrozu. On też może być zabawny, szczególnie jeśli porządnie zamarzły kałuże. Można z nich zrobić niezłą ślizgawkę i sunąć po nich na butach i kolanach. Te płytsze, małe kałuże będą świetnie kruszyć się pod butami, zostawiając lodowe kafle. Poszukajcie też długich i szpiczastych sopli – może z tych kawałków lodu o różnych kształtach, zmarzniętych gałązek i kamieni da się ułożyć zimowy obrazek?

Monika Simińska

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót