Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaWłosy

Mycie włosów na sucho

Suche szampony do włosów – sposób użycia i działanie

Data publikacji: 29 stycznia 2016, 08:43
Suche szampony pozwalają przywrócić włosom świeży wygląd bez konieczności użycia wody. Działają szybko, a efekt utrzymuje się nawet kilka godzin. Niestety takie szampony nie usuwają zanieczyszczeń z głowy.

Suche szampony szybko odświeżają włosy

Szampony do mycia włosów na sucho zawierają substancje pochłaniające nadmiar łoju skórnego, inaczej nazywanego sebum – może to być tradycyjny talk lub skrobia. Takie rozwiązanie sprawia, że włosy wyglądają na odświeżone oraz zyskują na objętości. Jednak należy pamiętać, że suche szampony nie zastąpią mycia włosów tradycyjnym kosmetykiem – niestety nie zmywają zabrudzeń z głowy. Dlatego też należy stosować je okazjonalnie.

Sposób użycia suchego szamponu

Przed nałożeniem specyfiku włosy należy dokładnie rozczesać, a następnie spryskiwać kolejne pasma, zaczynając od nasady (trzymając szampon ok. 30–40 centymetrów od głowy). Dla lepszego efektu można włosy przeczesać. Po odczekaniu kilku minut szczotkujemy włosy – dobrze jest pochylić głowę do przodu, aby resztki pudru opadły na podłogę. Jeśli po użyciu specyfiku włosy staną się matowe, można użyć środka nabłyszczającego w sprayu.

Karolina Wilk

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót