Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaStyl

Moda – kiedy stajesz się jej ofiarą?

Znaczenie mody w dzisiejszych czasach

Data publikacji: 29 października 2016, 05:17
Wielu z nas stara się dobrze wyglądać i śledzi na bieżąco najnowsze trendy modowe. Będąc modnymi, czujemy się dowartościowani, lepsi. W dzisiejszych czasach ubiór staje się środkiem ekspresji, wyrażania swojego indywidualizmu, chociaż nierzadko powoduje zatarcie granic, gdzie jeszcze możemy mówić o modzie, a nie śmieszności. Należy pamiętać, że ślepe podążanie za trendami jest zgubne i nie znając umiaru, łatwo popełnić modowe faux pas.

Kim jest ofiara mody?

Ofiarą mody staje się osoba, która bezmyślnie poddaje się trendom, nie zastanawiając się, czy np. w danym kolorze będzie jej do twarzy, czy modny fason spodni będzie odpowiedni dla jej sylwetki lub wieku. Dla takiej osoby najważniejsze to być na czasie. Jeśli chęć posiadania jakieś rzeczy wynika tylko z tego, że lansowane są konkretne wzory, kolory czy tkaniny i rodzi się, bez względu na to, czy będziemy w tym dobrze wyglądać, konieczność ich posiadania, stajemy się ofiarami mody. To samo tyczy się przesadnego zwracania uwagi na markę. Wiele osób kupuje daną rzecz, nawet jeśli sama w sobie nie jest zbyt atrakcyjna, ze względu na logo. Markowy produkt dodaje pewności siebie i podnosi samoocenę, staje się symbolem ludzi show biznesu, luksusu, dzięki czemu, będąc jego posiadaczem, można poczuć się lepiej.

Podkreśl indywidualny styl

Nie ma nic złego w podglądaniu innych osób, szczególnie jeśli są uznanymi ikonami mody i inspirowaniu się ich stylem. Trzeba jednak rozważnie dobierać ubrania i tak kompletować garderobę, żeby nie zgubić swojego stylu i nie stać się kopią innych, bo prawdziwą sztuką jest znaleźć własną ścieżkę wśród gąszczu trendów i wciąż zmieniających się kanonów mody.

Ewa Szakoła

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót