Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaTwarz

Lifting rzęs czy laminowanie – o zabiegach i kosztach

Jakie są różnice między liftingiem rzęs a ich laminowaniem?

Data publikacji: 9 maja 2018, 10:00
Efekty laminowania rzęs i ich liftingu od razu wpadają w oko (dosłownie!) i zachwycają. Oba zabiegi są nieinwazyjne i można je powtarzać w miarę potrzeby. Poznaj różnice między liftingiem rzęs a ich laminowaniem.

Spis treści:

Maskara nieidealna

Codzienne nakładanie maskary na rzęsy zajmuje sporo czasu. Ponadto dla wielu kobiet nie lada wyzwaniem jest dobór odpowiedniego tuszu – bogata oferta drogeryjnych marek może wprawić w zakłopotanie i wymaga wiedzy oraz poszukiwania metodą „prób i błędów” w celu przetestowania i odkrycia  produktu spełniającego nasze oczekiwania. Dodatkowo efekt, jaki daje pokrycie rzęs tuszem, utrzymuje się tylko do momentu, kiedy użyjemy środka do demakijażu, lub do chwili, gdy makijaż z jakiegoś powodu ulegnie rozmazaniu. Z kolei codzienne stosowanie zalotki podkręcającej rzęsy osłabia delikatne włoski. Lifting i laminowanie to zabiegi dające dużo trwalsze efekty.

Czytaj więcej w temacie: Henna w roli głównej - sposoby na farbowanie brwi i rzęs

Na czym polega lifting rzęs?

Lifting rzęs to kilkuetapowy zabieg polegający na trwałym uniesieniu, podkręceniu, odżywieniu i koloryzacji włosków, które rosną na powiekach. Bywa utożsamiany z trwałą ondulacją na rzęsy. Choć zasada działania preparatów nakładanych na rzęsy podczas tych zabiegów jest podobna (polega na rozerwaniu mostków siarczkowych w strukturze białek budujących włos i ich odbudowie w nowym ułożeniu włókien białkowych), zabieg liftingu przynosi lepsze rezultaty estetyczne i nie osłabia rzęs. Efekty po liftingu rzęs widać od razu: włoski są zalotnie uniesione i dobrze odżywione, mają też piękny, głęboki kolor na całej swojej długości. Wydają się gęstsze i dłuższe, a dzięki temu spojrzenie nabiera głębi. Taki rezultat utrzymuje się aż do momentu naturalnego wypadnięcia rzęsy i zastąpienia jej nową, czyli ok. 6-8 tygodni od zabiegu.

Czytaj więcej w temacie: Nużeńce - pasożyty żyjące w naszych rzęsach i brwiach

Jak przebiega lifting rzęs?

Pierwszy etap liftingu rzęs polega na ułożeniu na powiece cienkich wałeczków kosmetycznych, na które nawija się rzęsy z naniesionym na nie preparatem w postaci kremu. Środek ten powoduje, że łuski pokrywające włoski unoszą się i rozchylają, a same rzęsy stają się podatne na modelowanie. Dzięki rozchyleniu łusek do wnętrza włosa wnikają też składniki odżywcze zawarte w nakładanych na włoskach środkach. Kolejny etap polega na pokryciu rzęs barwnikiem, który nadaje im piękny, wyrazisty kolor. Pigment dobiera się indywidualnie do preferencji klienta. Teoretycznie na tym kończy się właściwe modelowanie, ale najczęściej na koniec rzęsy pokrywane są jeszcze bogatym w witaminy i składniki odżywcze preparatem nadającym im objętości i połysku oraz regenerującym włoski.

Czytaj więcej w temacie: 6 tricków, jak optycznie powiększyć oczy

Czym jest laminowanie rzęs?

Laminowanie rzęs polega na pokryciu włosków olejkiem bogatym w naturalne proteiny. Preparat zawiera białka zbóż oraz naturalną keratynę – podstawowe białko budulcowe rzęs. Efekty laminowania rzęs widać od razu: włoski nabierają niezwykle zdrowego, mocnego wyglądu i zalotnego połysku. Są zregenerowane i błyszczące.

Laminowanie rzęs może być ukoronowaniem liftingu, ale też procedurę tę można wykonywać niezależnie od niego. Podobnie, jak przy liftingu, efekty laminowania rzęs utrzymują się przez kilka tygodni.

Czytaj więcej w temacie: Microblading - nowa generacja makijażu permanentnego

Lifting rzęs i laminowanie – dla kogo?

Poza nielicznymi wyjątkami ze względów zdrowotnych, zabiegi liftingu rzęs i ich laminowania przeznaczone są dla każdego, kto chce mieć naturalnie piękną i trwałą oprawę oczu. Nie są to zabiegi przeznaczone tylko dla kobiet; panowie także mogą z nich korzystać. Lifting polecany jest wszystkim posiadaczkom i posiadaczom rzęs prostych lub nieregularnie podkręconych – niezależnie od długości włosa. Dzięki różnej średnicy wałeczków, na których następuje modelowanie kształtu rzęs, efekt podkręcenia można osiągnąć także na krótkich włoskach. Co więcej: można stopniować lifting, czyli zdecydować się na podkręcenie całych rzęs, tylko ich końcówek lub jedynie unieść je u nasady.

Laminowanie z kolei to propozycja dla wszystkich, którzy chcą, aby ich rzęsy nabrały wigoru i zadbanego wyglądu z efektownym połyskiem. Nie ma tu znaczenia, czy rzęsy są długie, krótkie, proste lub podkręcone. Rezultat w postaci zdrowo wyglądającej firanki rzęs uzyskuje się w każdym przypadku.Warto ponadto pamiętać, że rzęsy po obydwóch tych zabiegach można tuszować, jeśli chce się spotęgować efekt głębokiego spojrzenia.

Czytaj więcej w temacie: Jak dobrać odpowiedni make up dla okularnicy?

Jakie są koszty zabiegów i przeciwwskazania?

Zarówno lifting rzęs, jak i ich laminowanie nie są zabiegami bardzo kosztownymi, choć do najtańszych też nie należą. Cena liftingu to ok. 100 zł. Za laminowanie zapłacimy nieraz dwukrotnie więcej. Najkorzystniej wybierać pakiet zawierający lifting i laminowanie. Ceny tak połączonych zabiegów zaczynają się już od ok. 150 zł.

Żadnego z tych zabiegów nie wolno wykonywać przy chorobach oczu (jaskra, zaćma, retinopatia cukrzycowa, zespół suchego oka, jęczmień, zapalenie spojówek) ani przy skłonnościach do alergii. Osoby noszące soczewki kontaktowe na czas zabiegów muszą je zdjąć.

Czytaj więcej w temacie: 5 mitów na temat sztucznych rzęs

Katarzyna Kieś-Kokocińska

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.