Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaRodzinaCzas wolny

Lata osiemdziesiąte, zombie, super moce i… nauczyciel. Najlepsze seriale tego sezonu, które wciągną cię na dłużej

TOP 5 seriali do obejrzenia w 2016 roku

Data publikacji: 19 grudnia 2016, 02:41
Ostatnio wielu zachwyca rewelacyjny ,,Jonathan Strange & Mr Norrella, ale każdy serialowy maniak wie, że jeden tytuł to za mało, a zima potrafi się dłużyć. Warto więc zapoznać się ciekawymi produkcjami serialowymi, tym bardziej, że poniższe zestawienie zaspokoi różne gusta i szeroki wachlarz oczekiwań.

Nowy porządek świata i połączone umysły – Sense8

Serial dla wielbicieli teorii spiskowych i inteligentnego science-fiction. Grupa nieznajomych zyskuje ponadnaturalne zdolności – mogą komunikować się ze sobą za pomocą telepatii oraz przejmować swoje umiejętności. To wszystko pomoże im zapobiec działaniom tajemniczej organizacji, której celem jest władza nad światem.

Hacking w służbie ludzkości – Mr. Robot

Mr. Robot to na pewno jeden z najbardziej oryginalnych seriali ostatnich lat, ukazujący się od 2015 roku na kanale USA Network. Akcja dzieje się współcześnie. Śledzimy losy młodego programisty Elliota, który noce spędza przed komputerem, hakując sieci i urządzenia mobilne. Jego działania przykuwają uwagę charyzmatycznego Mr. Robota, który zbiera drużynę mającą obalić największą światową korporację…

Martwi nie dają spokoju żywym – The Walking Dead

Wielokrotnie nagradzany, nazywany najlepszym serialem o zombie wszechczasów. Jest rok 2010, ludzkość zaczyna chorować przez tajemniczy wirus, który po śmierci zmienia ludzi w zombie. Rick Grimes, były policjant, przewodzi grupie ocalałych, próbując zbudować lepsze jutro. Niestety, muszą stawić czoło nie tylko nieumarłym, ale również innym grupom, którym podoba się nowa rzeczywistość bez prawa i norm moralnych.

Wielki powrót lat osiemdziesiątych – The Stranger Things

Mamy grupę przyjaciół, mamy inny wymiar, mamy rządowe tajemnice, mamy w końcu najbardziej wystylizowaną opowieść o dzieciństwie, dorastaniu i sile przyjaźni. To nostalgiczna adaptacja kina nowej przygody, z hipnotyzującą ścieżką dźwiękową w tle. Najlepszy serial młodzieżowy 2016 roku, jako jedyny z zestawienia dostępny wyłącznie online.

Bycie nauczycielem jeszcze nigdy nie było tak trudne – Belfer

Ranking zamyka Maciej Stuhr w okresie swojej największej prosperity. W serialu wciela się w postać Pawła Zawadzkiego – nauczyciela z Warszawy, który podejmuje pracę w prowincjonalnej szkole. Nie wiadomo, dlaczego opuścił stolicę i wybrał życie na prowincji. Miejscowi nie do końca mu ufają, zwłaszcza, że jego przyjazd pokrywa się ze śmiercią jednej z uczennic. Zawadzki jednak wydaje się być jedynym, który naprawdę chce rozwikłać tajemnicę śmierci dziewczyny. 

Krzysztof Paisert

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót