Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaWłosy

Krótka, długa, asymetryczna czy mocno wycieniowana? Każdy znajdzie grzywkę dla siebie!

Dla kogo grzywka?

Data publikacji: 18 listopada 2016, 03:41
Jeśli zastanawiasz się nad całkowitą zmianą stylu lub tylko odświeżeniem fryzury, to grzywka może okazać się strzałem w dziesiątkę. O ile wiesz, jaka będzie odpowiednia dla Twojego kształtu twarzy.

Dla kogo grzywka? I jaka?

Ponieważ grzywka wraca do łask, ta dobrze dobrana – zarówno pod względem długości, jak i linii cięcia pozwoli zmienić proporcje i rysy twarzy. Warto zatem wiedzieć jak dobrać i komu pasuje grzywka, a także jak ją dopasować do owalu twarzy. „Jak dobrać grzywkę?”, „Komu pasuje grzywka?”, „I jaki wpływ na wybór tej odpowiedniej ma owal twarzy?” – podpowiadamy.

Grzywka a twarz owalna

Osobom o owalnej twarzy dobrze będzie właściwie w każdym typie grzywki, także tej bardzo długiej, kończącej się na linii między brwiami a rzęsami. Z jedynym tylko zastrzeżeniem: ta w kształcie półksiężyca, sięgająca połowy czoła może zbyt mocno wysmuklić twarz. 

Grzywka a twarz kwadratowa

Im grzywka będzie lżejsza i swobodniej się układająca, tym lepiej. Idealnie prosta? Odpada. Wszelkie poziome linie sprawiają, że twarz optycznie się skraca, poszerza i zbliża do kształtu kwadratu. Z tego samego powodu, jeśli ktoś ma zbyt duży lub szeroki nos, warto żeby zastanowił się nad grzywką na skos – krótsze cięcie z jednej strony.

Grzywka a twarz okrągła

Asymetryczna, dodatkowo postrzępiona i dosyć rzadka – to w tym przypadku najlepsze rozwiązanie, bo odciągnie uwagę od proporcji twarzy i pozwoli skupić ją na kościach policzkowych. Ale tu uwaga: eksperci odradzają grzywkę dłuższą przy skroniach, bo w tym przypadku twarz będzie wyglądała jakby była obrysowana cyrklem.

Grzywka a twarz trójkątna

Lekka, mocno wycieniowana, ale bez geometrycznych akcentów – to ona pozwoli ukryć zbyt spiczasty podbródek. Lepiej unikać przy tym zarówno grzywek bardzo krótkich – dodatkowo poszerzają górną część twarzy, jak i tych bardzo długich – zasłaniając brwi, niepotrzebnie wyostrzą rysy twarzy - szczególnie, jeśli włosy są grube i jest ich dużo. 

Dorota Kalinowska

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót