Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaKosmetyki

Kompletny kosmetyk do demakijażu – must have w każdej łazience

Czym jest płyn micelarny?

Data publikacji: 28 stycznia 2016, 13:06
Delikatne, nawilżające mleczko do demakijażu? Odświeżający tonik? A może dwufazowy płyn, który bez trudu usunie wodoodporny make-up? Co wybrać do oczyszczania twarzy po całym dniu noszenia makijażu? Co najskuteczniej zmyje zanieczyszczoną spalinami i kurzem cerę? Wybór jest nadzwyczaj prosty – wszystko na raz, w jednym. A to możliwe za sprawą płynu micelarnego, który łączy w sobie zalety mleczka, toniku oraz dwufazowego płynu do demakijażu.

Drogocenne micele

Płyn micelarny zawdzięcza swoją nazwę micelom, czyli maleńkim kuleczkom zawieszonym w rozpuszczalniku, który najczęściej stanowi woda. Micele to związki chemiczne, które zawierają od kilkudziesięciu do kilkuset cząsteczek posiadających dwie grupy funkcyjne – jedne, przyciągają wodę i odpychają tłuszcze, drugie, odpychają wodę i wiążą się z tłuszczami. Dzięki tej specyficznej budowie owe kuleczki rozpuszczają zanieczyszczenia oraz pochłaniają sebum, czyli nadmiar tłuszczu. Micele są bezpieczne dla naskórka, gdyż nie naruszają jego bariery ochronnej. Oprócz miceli w płynie znajdziemy także substancje odpowiadające za nawilżenie skóry oraz substancje łagodzące. Skład płynów micelarnych wzbogacony jest także nierzadko o ekstrakty roślinne.

Odpowiedni dla każdego

Płyny te nie zawierają substancji zapachowych oraz barwników. Dzięki temu są bezpieczne nawet dla bardzo wrażliwej skóry. Wzbogacane są o właściwości odpowiadające potrzebom każdego typu cery. Płyny micelarne są wygodnym i skutecznym kosmetykiem do demakijażu. Działają oczyszczająco na skórę, zwężają i zamykają pory.

3 w 1

Sam kosmetyk, dzięki połączeniu właściwości mleczka oczyszczającego, toniku oraz płynu do demakijażu, jest bardzo praktyczny. Jego użycie również nie jest skomplikowane. Aby zmyć makijaż oczu, nanosimy na płatek kosmetyczny niewielką ilość płynu, a następnie delikatnie i krótko przytrzymujemy na zamkniętym oku. Płyn bez trudu usunie nawet wodoodporny makijaż. Oczyszczanie twarzy polega na delikatnym przecieraniu jej płatkiem, nasączonym także niewielką ilością płynu.

Płyn micelarny jest doskonałym rozwiązaniem nie tylko dla wieczornego demakijażu twarzy i oczu. Podobnie jak tonik, odświeża skórę, zatem idealnie nadaje się do jej przygotowania pod makijaż. Płyn micelarny to kosmetyk kompletny, łączący w sobie zalety kilku kosmetyków – zarówno tych do demakijażu twarzy, jak i oczu. Dodatkowo nawilża i odżywia skórę.

Paulina Tarachowicz

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót