Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaPiękne ciało

Kąpiel nawilżająca jako sposób na zdrowszą skórę

Przygotowanie kąpieli nawilżającej – kosmetyki i zasady

Data publikacji: 24 maja 2016, 15:34
Kąpiel nawilżająca ma przede wszystkim nawilżać skórę, ale przy okazji wpływa także na nasze samopoczucie. Jest idealnym sposobem na zregenerowanie się i zrelaksowanie. Co więcej, jej stosowanie korzystnie wpływa na nasz wygląd. Warto zatem poznać tajniki właściwego przygotowania kąpieli nawilżającej, by móc w pełni korzystać z jej dobroczynnych właściwości.

Zamiast prysznica, weź kąpiel

Utarło się, że długie kąpiele są niewskazane, zwłaszcza dla skóry suchej, ponieważ ją podrażniają. Używając odpowiednich kosmetyków, nie tylko nie wysuszysz naskórka, a wręcz go nawilżysz. Kilkunastominutowe leżenie w wannie pełnej wody i pachnącej piany doskonale odżywi skórę oraz zmiękczy ją. Co więcej, podczas kąpieli odprężysz się i zrelaksujesz. Stawiając na brzegu wanny świeczki i włączając ulubioną muzykę, poczujesz się jak w ekskluzywnym SPA.

Kosmetyki do kąpieli

Kąpiel nawilżająca jest możliwa dzięki użyciu odpowiednich preparatów do pielęgnacji ciała. Masz ich szeroki wybór, bo w zależności od kondycji skóry oraz własnych preferencji możesz stosować płyny do kąpieli, sole oraz olejki. Preparaty nawilżające mają w składzie miód, mleko, algi oraz aromatyczne olejki. Możesz dobierać je pod względem zapachów oraz właściwości – poza nawilżaniem, mają także inne korzystne działanie na skórę, jak ujędrnianie czy likwidacja zmarszczek. Kosmetyków kąpielowych używamy zgodnie z informacją umieszczoną na opakowaniu – taka ilość jest w pełni bezpieczna i, co najważniejsze, skuteczna.

Nawilżaj skórę z głową!

Decydując się na kąpiele nawilżające, należy pamiętać o kilku ważnych zasadach, dzięki którym Twoja skóra nabierze blasku, będzie nawilżona i zdrowa. Podstawową regułą jest temperatura wody, która nie powinna przekraczać 38°C – w innym wypadku wysuszysz skórę. Choć kąpiele korzystnie wpływają na kondycje naskórka, nie warto brać ich częściej niż 2 razy w tygodniu. Optymalny czas nawilżania skóry w wannie to kwadrans. Po kąpieli ciało delikatnie wysusz ręcznikiem – silne tarcie usunie z powierzchni naskórka kosmetyk i może podrażnić skórę. Nawilżona skóra jest ładna i zdrowa – dlatego oprócz odżywiania jej od zewnątrz, warto nawodnić ją od wewnątrz, wypijając kilka szklanek wody dziennie.

Karolina Wilk

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót