Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaPiękne ciało

Jak walczyć z cellulitem?

Cellulit to uciążliwy problem wielu kobiet Dowiedz się, jak skutecznie pozbyć się cellulitu

Data publikacji: 21 grudnia 2015, 13:00
Walka z cellulitem stała się szarą codziennością. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat zyskał on miano największej zmory współczesnych kobiet. Stało się to za sprawą mody, mediów i marketingu w najczystszej jego postaci. O ile kiedyś cellulit był uważany za coś zupełnie naturalnego i praktycznie nikt nie zwracał na niego uwagi, o tyle teraz każda kobieta boryka się z „problemem” cellulitu. Czy w związku z tym, że obraz cellulitu jako czegoś niepożądanego został wykreowany, powinien być zupełnie… ignorowany? W żadnym wypadku. Nasza natura jest bowiem taka, że do panującej mody chcemy się dostosować, by nie odbiegać szczególnie od reszty społeczeństwa. W związku z tym należy zainteresować się tym, w jaki sposób walczyć z cellulitem. W przeciwnym razie jego obecność może doprowadzić do poczucia niskiej wartości samej siebie i ogólnego niezadowolenia.
jak się pozbyć cellulitu - ćwiczenia na cellulit

Jak się pozbyć cellulitu? Ćwiczenia na cellulit

Czy tytuł tego rozdziału nie brzmi czasem znajomo? Kwestia panującej mody na zwalczanie cellulitu pokazana w przewrotny sposób dotarła już nawet na ekrany kin. Nie jest to jednak temat do końca zabawny. Pytanie o to, jak się pozbyć cellulitu, jest jednym z najczęściej występujących w rankingach wyszukiwarek internetowych. Oznacza to, że dla wielu kobiet obecność cellulitu na ciele stanowi ogromny problem.

Walka z cellulitem nie należy do prostych – w dużej mierze opiera się ona na stosowaniu specjalistycznych kosmetyków. Jednak rzadko kiedy same kremy czy balsamy wystarczają – tak jak w przypadku walki z praktycznie każdą niedoskonałością konieczna jest również odpowiednia dieta i ćwiczenia.

Czym jest cellulit?

dieta antycellulitowaZanim omówimy szczegółowo najpopularniejsze sposoby walki z cellulitem, spróbujmy zdefiniować pojęcie cellulitu oraz wyjaśnijmy sobie, skąd się on bierze.

Cellulit pojawia się najczęściej w okresie dojrzewania u dziewcząt lub w nieco późniejszym czasie u kobiet. Nie oznacza to jednak, że przypadłość ta omija mężczyzn. Niektórzy z nich także borykają się z tą słabością. Lipodystrofia – bo tak brzmi jego medyczna nazwa – polega na odkładaniu się tkanki tłuszczowej w sposób nieregularny tuż pod skórą.  Ze względu na to, jakie zmiany w strukturze skóry powoduje, często określany jest mianem skórki pomarańczowej. Mówiąc w skrócie, są to grudki tłuszczu gromadzące się tuż pod powierzchnią skóry.

O ile na pytanie, czym jest cellulit, można udzielić pewnej odpowiedzi, o tyle kwestia tego, skąd się on bierze, do dziś pozostaje zagadką. Prawdopodobnie jego występowanie ma związek ze wzmożoną produkcją estrogenu. Jest to jednak tylko teoria, która nie została potwierdzona w stu procentach. Czy można więc walczyć z wrogiem, którego pochodzenie jest dla nas tajemnicą? Okazuje się, że owszem.

Domowe sposoby na cellulit

Domowe sposoby walki z cellulitem należą do grupy najczęściej stosowanych. Są one tanie i dość skuteczne. Owszem, część kobiet decyduje się na pomoc specjalistów, jednak w większości przypadków cellulit można znacząco zredukować na własną rękę, korzystając z kilku prostych sposobów. Nie ma więc sensu płacić za to ogromnych pieniędzy. Zanim sięgniemy po ciężką artylerię do walki ze skórką pomarańczową warto zacząć od łatwo dostępnych metod.

Pierwszym ze sposobów jest odpowiednia kuracja kosmetyczna. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele kremów i balsamów, których skuteczność – choć niewielka – została potwierdzona w testach. Dieta antycellulitowa – to drugi element skutecznej redukcji cellulitu. Opiera się ona głównie na ograniczeniu spożywania tłuszczów, węglowodanów oraz soli. Zapobiega to odkładaniu się wody w organizmie, której nadmiar może powodować opuchnięcia i obrzęki. Bezwzględnie nie można zapominać o aktywności fizycznej. Proste ćwiczenia na cellulit można wykonywać w domowym zaciszu. Są to brzuszki i przysiady, czyli ćwiczenia angażujące mięśnie w okolicach, w których najczęściej występuje cellulit – uda, brzuch i pośladki. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest praktykowanie wszystkich sposobów zwalczania cellulitu naraz. Przynosi to rzeczywiste, widoczne już od pierwszych tygodni, efekty.

Wygrać z cellulitem

Zaczynając walkę z cellulitem, warto uświadomić sobie, że jest on czymś jak najbardziej jak walczyć z cellulitem - ćwiczeniapowszechnym. Oglądając „idealne” modelki na okładkach kolorowych czasopism powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że panie te również posiadają cellulit. To, że na zdjęciach nie jest on widoczny, wynika przede wszystkim z dobrej roboty grafika komputerowego.

Równocześnie w naszej naturze leży przecież chęć walki z praktycznie każdą niedoskonałością i dlatego też, mimo że cellulit raczej jest czymś naturalnym, powinniśmy starać się go redukować. Opisane sposoby walki z cellulitem, pod warunkiem, że praktykowane są systematycznie, przynoszą na ogół dobre rezultaty. Ćwiczenia, diety czy kremy pozwalają w znaczącym stopniu zmniejszyć jego ilość i widoczność. W tym wszystkim należy jednak przede wszystkim pamiętać o zachowaniu zdrowego rozsądku i dążeniu do obranego celu małymi krokami. Zadowolenie i rezultaty przyjdą z czasem.

 

Paweł Karwowski

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót