Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaWłosy

Jak używać prostownicy, aby nie zaszkodzić włosom i uzyskać trwały efekt?

Wady i zalety używania prostownicy

Data publikacji: 10 maja 2016, 11:13
Sprawa powszechnie znana – panie z prostymi włosami marzą o lokach, a kobiety o kręconych włosach z poświęceniem prostują je przy pomocy prostownicy. Czasem włosy lekko falują, puszą się – tu też zaradzi prostownica. Jednak ciągłe nagrzewanie włosów może je zniszczyć. Zatem, czy prostownica to przyjaciel, czy wróg?

Zanim sięgniesz po prostownicę

Jeśli na co dzień traktujesz włosy gorącymi blaszkami prostownicy, powinnaś je otoczyć szczególną opieką. Sam szampon do włosów w tym wypadku to zdecydowanie za mało. Warto zadbać o ich odpowiednie nawilżenie, najlepiej stosując po każdym umyciu włosów preparaty nawilżająco-regenerujące. Dobry pomysłem jest także stosowanie raz w tygodniu maseczek wygładzających lub nawilżających i aplikowanie specjalnych olejków na ich końcówki.

Bezpośrednio przed zabiegiem nakładaj na włosy kosmetyki ochronne przeznaczone do termozabiegów (olejki i żele ochronne, odżywki w sprayu itp.).

Na mokro czy na sucho?

To, czy będziesz prostowała włosy mokre czy suche, zależy od rodzaju urządzenia. Koniecznie sprawdź, jaką masz prostownicę i nie stosuj jej niezgodnie z przeznaczeniem, bo spalisz i połamiesz swoje włosy.

Jeśli prostujesz włosy wieczorem, przed pójściem spać, koniecznie zadbaj, żeby wyschły do końca. Jeśli tego nie zrobisz – w nocy znów skręcą się i pogniotą.

Technika prostowania

Najbezpieczniejsze dla włosów są prostownice z płytką ceramiczną i z funkcją jonizacji oraz te posiadające regulację temperatury. Niezależnie jednak od urządzenia jakie posiadasz, zawsze rób to wolno, spokojnymi ruchami. Nie szarp i nie chwytaj zbyt grubych pasm, bo w ten sposób wcale nie przyspieszysz procedury.

Zaczynaj od włosów z tyłu (pozostałe możesz upiąć), przesuwaj się stopniowo ku górze głowy i do przodu, zaczynając prostowanie pasma od nasady włosów ku dołowi.

Na koniec możesz nałożyć preparaty nabłyszczające lub jedwab w płynie.

Jeśli będziesz dbać o swoje włosy, nawilżać je i używać prostownicy rozsądnie, swobodnie będziesz mogła cieszyć się prostymi pasmami i lśniącą fryzurą.

Monika Simińska
Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót