Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaTwarz

Jak skutecznie walczyć z sińcami pod oczami?

Koszmar podkrążonych oczu

Data publikacji: 24 maja 2016, 15:19
Zmorą wielu kobiet bez wątpienia są cienie pod oczami. Żyjąc w ciągłym biegu, nie zawsze znajdziemy czas na dobry sen, właściwą dietę i odpowiednią pielęgnację skóry, co odbija się na kondycji całego organizmu, a zauważalne jest m.in. w postaci podkrążonych oczu. Oto kilka skutecznych sposobów na zatuszowanie niechcianych defektów.

Szybka korekta

Zanim zaczniemy w jakikolwiek sposób walczyć z cieniami pod oczami, warto byłoby poznać ich przyczynę. Może być nią stres, nieodpowiednia dieta (niedobory witaminy B6 i kwasu foliowego), zmęczenie, a nawet naturalne uwarunkowanie wynikające z dosyć cienkiej skóry pod oczami. W przypadku delikatnych niedoskonałości wiele kobiet decyduje się jedynie na nałożenie podkładu. Bywa jednak, że na ukrycie mankamentów musimy poświęcić nieco więcej czasu i zastosować np. korektor. Należy pamiętać, aby dostosować jego odcień do koloru cieni. Dobrze dobrany korektor powinien skutecznie przykryć sińce od oczami i przywrócić naszej cerze blask oraz świeżość. Aby zredukować cienie śliwkowe lub czerwonawe, wybieramy kosmetyk z żółtym pigmentem. W przypadku fioletowych czy błękitnych dobieramy odcień brzoskwiniowy. Ostatnią z kategorii są sińce brązowe, które maskujemy korektorem w kolorze różu.  Jednak w celu uzyskania idealnego efektu powinno się dodatkowo zainwestować w korektor w odcieniu naszej skóry. Możemy nakładać go wówczas jako kolejną warstwę.

Jak prawidłowo aplikować korektor?

Kolejną, niezwykle istotną kwestią jest sposób nałożenia preparatu. W zależności od konsystencji korektora aplikujemy go palcami bądź, w przypadku bardziej płynnych produktów, pędzelkiem. Warstwa korektora neutralizującego oraz kryjącego powinna być na tyle cienka, aby pod oczami nie utworzyły się dwie ciemniejsze plamy. Jeżeli zależy nam na utrwaleniu makijażu warto użyć pudru. Pamiętajmy jednak o nałożeniu go opuszkami palców, aby zbyt duża ilość preparatu nie zbierała się pod oczami, podkreślając tym samym przesuszoną skórę.

Naturalny ratunek

Niezbędny w walce z defektami pod oczami jest wybór odpowiedniego kremu, który z czasem zredukuje niechciane niedoskonałości. Powinien zawierać algi, zieloną herbatę oraz świetlik. Taki skład w połączeniu z witaminami doskonale nawilży skórę. Jeżeli jednak decydujemy się na terapię przy użyciu naturalnych produktów, najlepiej zajrzeć do domowej spiżarni. Cuda zdziałać może papka z surowych ziemniaków oraz okłady z herbaty, która dodatkowo działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie. Te kilka rad na pewno pomoże zakamuflować cienie pod oczami. Warto jednak zawczasu wyeliminować z diety używki, unikać stresogennych sytuacji, a co najważniejsze – wysypiać się. W końcu sen to zdrowie.­

Maria Ledeman
Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót