Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaTwarz

Jak prawidłowo regulować brwi?

Regulacja brwi, zasady i pielęgnacja

Data publikacji: 24 maja 2016, 15:31
Odpowiednio wyregulowane brwi nadają twarzy charakteru. Warto więc zadbać o to, aby zawsze prezentowały się one estetycznie. Brwi możemy wyregulować samodzielnie, stosując się do kilku zasad, a także skorzystać z pomocy profesjonalnej kosmetyczki.

Prawidłowa regulacja brwi

Pierwszym zadaniem jest ustalenie odpowiedniego kształtu brwi. Pomoże nam w tym ołówek lub pędzelek. Należy stanąć przed lustrem i przyłożyć wybrany przedmiot pionowo do skrzydełek nosa, powinien on sięgać aż za kącik oka – zaznaczmy to miejsce, ponieważ będzie ono oznaczało początek brwi. Przesunięcie pędzelka do drugiego kącika wyznacza jej koniec. Wyraźne załamanie łuku brwiowego powinno znajdować się tuż nad zakończeniem tęczówki oka. Wyrywanie włosków pęsetą zgodnie z kierunkiem, w jakim rosną, najlepiej rozpocząć od części znajdującej się tuż nad nosem, następnie przejść do dołu brwi i zakończyć w ich zewnętrznym kąciku.

Sposoby na złagodzenie zaczerwieniania po regulacji

Regulacja często powoduje zaczerwienienia nad okiem i wokół łuku brwiowego. Aby szybko się ich pozbyć, warto przykładać do podrażnionych miejsc lód lub bardzo zimne przedmioty (np. włożona na kilka godzin do zamrażarki łyżeczka). Zdarza się, że w miejscu usuniętego włoska pojawia się krew – konieczna jest wówczas dezynfekcja (np. wodą utlenioną). Brwi najlepiej regulować wieczorem, tuż po kąpieli, ponieważ skóra jest spulchniona, dzięki czemu regulacja przebiega mniej boleśnie.

Karolina Wilk

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót