Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaTwarz

Jak pozbyć się niechcianych włosków na twarzy?

Depilacja zbędnego owłosienia

Data publikacji: 14 października 2016, 06:28
Nie ma się co oszukiwać, owłosienie męskiego typu na twarzy nie dodaje uroku kobiecie i wiele z pań ma z nim kłopot, nierzadko spędzający nawet sen z powiek. Na szczęście bez problemu możemy pozbyć się niechcianych włosków zarówno w domowym zaciszu, jak i w profesjonalnym gabinecie.

Domowe sposoby na niechciany zarost

Występowanie męskiego owłosienia na kobiecej twarzy, brzuchu, klatce piersiowej zwane jest fachowo hirsutyzmem. Przyczyn jego występowania może być wiele – od chorób tarczycy, po dolegliwości jajników czy zespół Cushinga.

W domu możemy zastosować kilka sposobów. Zdecydowanie nie powinno się  stosować maszynki do golenia – rozwiąże ona problem tylko na chwilę, za to odrastające włoski będą mocniejsze i bardziej widoczne. Najprostszą metodą jest wyrywanie włosków za pomocą pęsety. Sprawdzi się jednak tylko przy znikomej ich liczbie oraz wymaga sporej cierpliwości i odporności na ból. Może też spowodować problemy dermatologiczne ze skórą, na przykład zapalenie mieszków włosowych. Kolejnym domowym sposobem na pozbycie się niechcianych włosków na twarzy jest krem do depilacji. Istnieje jednak ryzyko podrażnienia skóry, a efekt nie będzie długotrwały. Zdecydowanie najbardziej efektywną metodą jest woskowanie – niestety zabieg ten jest bardzo bolesny, za to jego efektami będziesz się cieszyć nieco dłużej. Skuteczną metodą jest również zastosowanie pasty cukrowej. Można ją kupić gotową w drogerii lub przygotować samodzielnie. Warstwę pasty należy nałożyć na depilowany fragment i zerwać. Jest to skuteczna naturalna metoda, polecana szczególnie alergikom.

Profesjonalne zabiegi

Jeśli chcemy pozbyć się zbędnych włosków na dłużej – oddajmy się w ręce dermatologa lub kosmetologa. Może on wykonać zabieg depilacji przy użyciu lasera. Ten sposób również nie należy do przyjemnych i niestety nie jest też tani – natomiast efekt jego jest długotrwały i gwarantuje rozwiązanie problemu. Patrząc w dłuższej perspektywie, ta metoda wydaje się najkorzystniejsza i warto się na nią zdecydować, szczególnie przy gęstych i ciemnych włoskach.

Zuzanna Kurzela
Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót