Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaTwarz

Jak poradzić sobie z opuchniętymi powiekami? Pielęgnacyjne skarby prosto z… lodówki

Skuteczny kompres na podkrążone oczy

Data publikacji: 1 lipca 2016, 14:56
Czasem zdarza się, że nieco za długo, czasami do późna w nocy, siedzimy przy komputerze albo świętujemy butelką wina sukces koleżanki. Rano z lustra spoglądają na nas oczy bez wyrazu i z opuchniętymi powiekami. Może jeszcze tego nie wiesz, ale by pozbyć się problemu, wystarczy zajrzeć do własnej lodówki. Oto domowe sposoby na opuchnięte oczy.

Pielęgnacja bez chemii

Ogórek

Z pewnością stosowałaś już kiedyś maseczkę z ogórka, więc wiesz, że ma działanie łagodzące i lekko ściągające. Ukrój dwa plasterki tego warzywa, najlepiej wyjętego prosto z lodówki (więc lekko chłodnego) i połóż je na 10 minut na powiekach. Na koniec przemyj twarz zimną wodą.

Herbata

Gdy powieki są opuchnięte, spokojnie zaparz sobie zwykłą, czarną herbatę z torebki, którą zamiast później wyrzucić, schłodź w lodówce. Następnie przyłóż ją na powieki. Zawarta w herbacie tanina ma działanie ściągające, a kofeina pobudzi krążenie, dzięki czemu woda z opuchniętych powiek szybciej się rozejdzie. Na koniec koniecznie umyj twarz, bo barwniki mogą przyciemnić Twoją skórę.

Piana z białek

Starym sposobem naszych babć było przykładanie pod opuchnięte oczy świeżo ubitej piany z białek kurzych jaj. To też doskonała maseczka ściągająca na całą twarz. Białka zawierają również witaminę B2, która poprawi krążenie w opuchniętych okolicach. Wystarczy kilka jajek – tak, abyś mogła wygodnie ubić z nich pianę.

Mleko

Jeszcze jednym z domowych sposobów jest nasączenie płatków kosmetycznych w zimnym mleku i przykładanie ich do powiek. Należy pilnować, żeby płatki były schłodzone, gdy zatem ogrzeją się już ciepłem ciała, z powrotem wymień je na zimne. Powtarzaj okład przez ok. 15 minut, a następnie umyj twarz.

Woda

Na pewno też nie zaszkodzi szklanka źródlanej wody, ale nie przykładana do powiek, a po prostu… wypita. Zdrowe nawodnienie pozwoli wrócić do formy i wyreguluje gospodarkę wodną w organizmie, a więc i opuchlizna zniknie szybciej niż myślisz. Zdrowy, dorosły człowiek powinien codziennie wypijać ok. 2 litry wody. Naturalnie, ilość tę należy zwiększać, jeśli uprawiasz sport.

Monika Simińska

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót