Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaMakijaż

Jak dobrać odpowiedni make-up dla okularnicy?

Tajniki makijażu dla okularnicy. Dowiedz się, jak wykonać makijaż oczu w okularach dla krótkowidza i dalekowidza

Data publikacji: 3 października 2016, 02:45
Kiedyś traktowane jako przykry obowiązek, dziś uchodzą za modny dodatek i zdobią twarz. Mowa oczywiście o okularach, które pomagają w codziennym życiu osobom zmagającym się z wadami wzroku. Na szczęście dzisiejsze oprawki okularów, oprócz niektórych kształtów w stylu retro, w niczym nie przypominają topornych modeli z dawnych lat. Są lekkie, kolorowe, a dobrane z pomocą profesjonalnego optyka dodają nam uroku i eksponują urodę.
Makijaż dla okularnicy - rodzinazdrowia.pl

Makijaż oczu w okularach uzależniony od wady wzroku

Szkła osób zmagających się zarówno z krótkowzrocznością, jak i dalekowzrocznością mają wpływ na wygląd ich oczu. W przypadku krótkowidza szkła zmniejszają oczy, natomiast u dalekowidza powiększają. Efekt zależy również od siły szkieł – im mocniejsze, tym będzie bardziej widoczny. Dlatego przy wyborze odpowiedniego makijażu dla osób w okularach ważne jest, aby zwrócić uwagę na rodzaj wady wzroku danej osoby.

Makijaż dla krótkowidza

Jeśli oczy pod wpływem okularów są mniejsze, należy skupić się na ich powiększeniu i wyeksponowaniu. W tym celu należy używać jasnych, najlepiej opalizujących cieni. Dobrze jest stosować je także pod linią brwi, aby optycznie powiększyć oko i wyeksponować brwi, którym wcześniej nadajemy odpowiedni kształt. Możemy je również podkreślić kredką do brwi, która nada im bardziej wyrazisty kolor. Ciemną kredką można podkreślić dolną linię rzęs, a ciemnym cieniem linię nad załamaniem powieki, zaznaczając w ten sposób kontur oka. Do wykończenia makijażu oka użyjmy czarnego tuszu do rzęs.

Makijaż oczu w okularach dla dalekowidza

Dla dalekowidza warto zastosować triki makijażowe, które podkreślą oko, ale również optycznie je zmniejszą. Dozwolone są zatem ciemne cienie i kredki, którymi możemy obrysować zarówno oko, jak i pokryć nimi powiekę. Dla osób z taką wadą wzroku idealnym rozwiązaniem będzie smoky eyes. Ważne jest, aby używać matowych cieni, ponieważ te błyszczące i opalizujące powiększają oko. Podobnie jak w przypadku krótkowidza warto zadbać o ładny kształt brwi, ponieważ okulary przyciągają uwagę innych osób do naszej twarzy – łatwiej  wówczas zwrócić uwagę na jej ewentualne mankamenty.

Bez względu na wadę wzroku należy pamiętać, aby makijaż dla okularnicy nie był zbyt ekstrawagancki, ponieważ w połączeniu z kolorowymi oprawkami, a także często kolczykami w uszach, możemy łatwo przesadzić i stworzyć efekt komiczny. Oprócz makijażu oczu, dobrze jest wygładzić cerę podkładem, nadać jej świeżości stosując odpowiedni róż do policzków, a także pomalować usta pomadką lub błyszczykiem. Okularnice mogą pozwolić sobie na mocniejszy akcent w postaci czerwonych ust, wówczas w połączeniu z oprawkami w intensywnym kolorze stworzą naprawdę modny look!

Beata Kubiś

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót