Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaRodzinaCzas wolny

Gra o wiedzę. Edukacyjne gry na PlayStation

Co nam daje wirtualny świat?

Data publikacji: 7 września 2016, 05:38
Gry wideo to złodzieje czasu. Niejeden gracz przyzna się bez bicia, że czasem za dużo uwagi poświęca przy pokonywaniu co rusz nowego poziomu. Jednak może to mieć również pozytywne strony.

Jak połączyć naukę i rozrywkę?

PlayStation przywędrowało do nas z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jego twórcy w szybkim czasie zawładnęli rynkiem gier na całym świecie. Sukces nie sprawił jednak, że spoczęli na laurach, a granie na konsoli to nie tylko frajda, ale i nieoczekiwana porcja wiedzy.

  • Na rynku istnieją gry uczące wielu pożytecznych rzeczy – zarówno dzieci, jak i dorosłych. Do nich z pewnością zalicza się Never Alone. Jest to platformówka inspirująca się legendami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie w plemionach Inuitów. Oprócz czerpania wiedzy na temat tego plemienia czy poznawania nowych historii, rozwiązuje się tu zagadki logiczne.
  • Coś dla wielbicieli mocniejszych dźwięków też się znajdzie. Rocksmith za pomocą różnych trybów zabaw uczy początkującego gitarzystę gry na tym instrumencie, a także umożliwia trenowanie z wirtualnym zespołem.
  • Kolejna gra jest dosyć nietypowa. Afrika pozwala graczowi na badanie tytułowego kontynentu. Na przykład poprzez obserwowanie zwierząt dowiadujemy się czegoś o ich naturze.
  • Rozrywkę w podobnym klimacie, choć bardziej wymagającą, proponuje Nat Geo Quiz. Wild Life. Idealna dla tych, którzy lubią rozwiązywać zagadki i przy okazji są miłośnikami fauny i flory.

Żaneta Bukowska

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót