Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaDłonie i stopy

Gładkie i miękkie stopy – możesz takie mieć!

Peeling stóp – jakie kosmetyki wybrać?

Data publikacji: 13 stycznia 2017, 03:45
Aby skóra była miękka i idealnie gładka, wystarczy regularnie ją złuszczać i nawilżać. Dotyczy to całego ciała, a skóra stóp nie należy do wyjątków. Co zatem możemy zrobić, jakie zabiegi i kosmetyki stosować, aby cieszyć się idealnie gładkimi stopami?

Peelingi o natychmiastowym działaniu

Jeśli chcemy szybko i łatwo osiągnąć efekt gładkich stóp, skorzystajmy  z gotowych peelingów. Warto użyć tych przeznaczonych specjalnie do stóp, mają one bowiem w swoim składzie dodatkowe substancje, które wspomagają ich działanie.  Na przykład, dzięki dodatkowi mięty zapobiegają poceniu się stóp, imbiru - działają rozgrzewająco, a z dodatkiem nagietka przeciwzapalnie. Jeśli obawiamy się, że kosmetyk będzie zbyt inwazyjny, skorzystajmy z peelingu enzymatycznego, który jest delikatniejszy w swym działaniu.

Kosmetyki złuszczające o opóźnionym działaniu

Jeśli nie spieszy nam się, ale oczekujemy spektakularnych efektów, sprawdźmy działanie skarpet złuszczających. Zakłada się je jak zwykłe skarpety, wykonane są z folii, a we wnętrzu kryją złuszczające substancję. Skóra, w zależności od skarpet, zaczyna się łuszczyć po 2 – 4 dniach od zabiegu, a na efekt końcowy, czyli całkowicie złuszczone stopy, bez zrogowaceń i odcisków trzeba poczekać przynajmniej 7 dni. Efekt jest naprawdę imponujący, a sam zabieg wykonany w domu może zastąpić wizytę u kosmetyczki.

Zuzanna Kurzela

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót