Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaWłosy

Fale i loki bez użycia ciepła

Sposoby stylizacji włosów na zimno

Data publikacji: 29 marca 2018, 09:00
Zakręcanie włosów z wykorzystaniem temperatury może mieć na nie negatywny wpływ. Jak wyczarować naturalne fale bez użycia ciepła? W sieci pojawia się coraz więcej pomysłów na bezpieczniejsze zakręcenie włosów. Z których warto skorzystać? Papiloty, opaska, stary t-shirt, skarpetka czy może papierowy ręcznik?

Spis treści:

Jak zakręcić włosy nie szkodząc im?

Zdrowe włosy to marzenie wielu kobiet. Dbanie o ich kondycję jest wysoko na liście pielęgnacyjnych rytuałów, jednak popularne narzędzia do stylizacji włosów mogą je osłabiać. Prostownica, suszarka, lokówka… W ostatnich latach modne są zwiewne loki zrobione jakby od niechcenia. Chęć dbania o kondycję włosów spowodowała jednak, że coraz częściej zadaje się pytanie o to, jak wyczarować loki bez użycia ciepła i narażania włosów na wysoką temperaturę stylizacji.

Czytaj więcej w temacie: Miodowanie włosów - nawilżenie doskonałe

Loki bez lokówki

Zwiewne, romantyczne loki, czasem niedbale podpięte, to hit sezonu. Okazuje się jednak, że najbardziej naturalnie wyglądają one po stylizacji na zimno, a więc takiej, która nie niszczy włosów w takim stopniu, jak robi to lokówka czy prostownica. Romantyczne loki bez lokówki można stworzyć na przykład przy pomocy… ołówka lub drewnianych pałeczek! Jak? W suche włosy należy wgnieść odrobinę pianki stylizującej i rozprowadzić ją grzebieniem na całej długości włosów. Wystarczy nawijać pasmo po paśmie na ołówek lub pałeczkę i przypiąć żabką czy wsuwką. Tak zawinięte na całej długości włosy należy trzymać około 45 minut. Po tym czasie włosy będą już gotowe – wystarczy je rozpuścić i przeczesać palcami, a następnie utrwalić fryzurę lakierem.

Czytaj więcej w temacie: Wcierki do włosów - sposób na wypadające włosy

Loki bez prostownicy

Wiele pań marzy o grubych, hollywoodzkich falach. Co ciekawe, można stworzyć takie loki bez prostownicy, której to najczęściej używa się do tego rodzaju stylizacji. Stosuje się wtedy metodę „pierścieni” lub „wsuwek”. Jest to chyba najstarszy sposób uzyskiwania fal, którą stosowały kobiety jeszcze przed pojawieniem się elektrycznych urządzeń do stylizacji! Tak jak w przypadku poprzedniego sposobu uzyskiwania loków, tutaj również należy nałożyć piankę na całej długości włosów i rozczesać. Włosy dzieli się na trzy części: dwie boczne i jedną dolną. Włosy nawija się na palec wskazujący, od nasady po końce, i przypina wsuwką na kształt pierścieni. Czas potrzebny na utrwalenie fryzury to około 45 minut. Potem wystarczy przeczesać włosy palcami i utrwalić efekt.

Czytaj więcej w temacie: Jak w prawidłowy sposób olejować włosy?

Papiloty domowym sposobem

Metodą, która budzi najwięcej emocji, jest kręcenie włosów na t-shirt i przypomina ona słynne papiloty domowym sposobem. Starą bawełnianą koszulkę należy pociąć na cienkie paski, a włosy lekko spryskać wodą, by były wilgotne. Kosmyk po kosmyku nawija się włosy na materiał od końca, aż do nasady, a na końcu związuje oba końce, dokładnie jak w przypadku tradycyjnych papilotów. Tak zawinięte włosy muszą odczekać około 45 minut na utrwalenie. Później wystarczy je tylko przeczesać palcami i spryskać lakierem, by fryzura utrzymała się na dłużej.

Czytaj więcej w temacie: 6 zasad prawidłowego mycia włosów.

Co dla gęstych włosów?

O ile loki na papilotach z gazety i wariacje na ich temat są dobre dla włosów o średniej gęstości, o tyle sposób „na skarpetę” jest idealny dla posiadaczek gęstych i grubych włosów. A wystarczy tylko jedna skarpetka z odciętymi palcami! Włosy należy spryskać wodą i związać w wysoką kitkę, a następnie nałożyć skarpetę, do samego końca. Następnie nakłada się końce dookoła gumki i nawija na nią włosy, zawijając pod spód, dzięki czemu powstanie duży kok. W takiej fryzurze należy położyć się spać, a rano – podziwiać piękne fale! Podobnym rozwiązaniem jest sposób „na opaskę”. Na wilgotne włosy nakłada się opaskę, a następnie przeplata się je i zakręca dookoła materiału. Rano włosy będą pięknie ułożone w loki, nawiązujące do stylu boho.

Czytaj więcej w temacie: Czy prawidłowo suszysz włosy?

Powrót do naturalnych metod tworzenia loków zawdzięczamy nieprzemijającej modzie na romantyczny bądź hollywoodzki look. To idealny kompromis między tym, co dobre dla włosów, a obowiązującymi trendami. Powyższe rozwiązania zapewnią ułożenie włosów w sposób, który oszczędzi ich strukturę i nada naturalny efekt. Dodatkowo niektóre z nich pozwalają na oszczędność czasu przy porannej toalecie, co jest dodatkowym walorem. Powodzenia!

Czytaj więcej w temacie: Zwiększ objętość cienkich włosów

Karolina Lepczak

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót