Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaKosmetyki

Ekokosmetyki - czy są lepsze od kosmetyków tradycyjnych?

Sprawdzamy skład ekokosmetyków

Data publikacji: 1 lipca 2016, 14:33
Ekokosmetyki stały się w ostatnich latach bardzo modne. Ekologiczne, czyli jakie? Czy cząstka eko przed nazwą kosmetyku oznacza, że został on wyprodukowany w naturalnych i niebudzących etycznych wątpliwości warunkach? Czy napar z ziół można nazwać ekologicznym kosmetykiem? A może ekokosmetyk to taki, który zrobiony jest z półproduktów, najczęściej spożywczych?

Eko skład

Najprościej rzecz ujmując, ekologiczny to przyjazny środowisku, a więc naturalny. Znalezienie naturalnych kosmetyków to nie lada wyzwanie. Do produkcji ekokosmetyków stosuje się w przeważającej części substancje naturalne, a więc pochodzenia roślinnego, najlepiej z kontrolowanych upraw. Nie są szkodliwe i nie działają źle na skórę. Kosmetyki naturalne mogą zawierać jedynie kilka procent substancji pochodzenia zwierzęcego. Wyjątkiem może być np. miód pszczeli. W przypadku kosmetyków naturalnych, oznaczonych certyfikatem ECOCERT, minimum 95% składników powinna być pochodzenia naturalnego. W żadnym wypadku ekokosmetyki nie mogą być testowane na zwierzętach.

Mądry wybór

Niestety nieuczciwi producenci bardzo często nadużywają w nazwach kosmetyków wyrazów eko, bio, organic czy natural. Etykiety interesujących nas produktów trzeba nie tylko oglądać, ale także czytać! Rzetelne eko produkty kosmetyczne oznaczone są jednym z wielu możliwych certyfikatów, gwarantujących ich eko skład.

Paulina Tarachowicz

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.