Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaStyl

Egzotyka dla pracownika - zawody, które można wykonywać tylko w ciepłych krajach

Czy znasz najbardziej nietypowe zawody świata?

Data publikacji: 6 czerwca 2016, 14:49
Jaki jest najlepszy zawód świata? Prestiżowy czy sprawiający przyjemność? Dobrze płatny, a może taki, w którym nie trzeba nic robić? To trudne pytania. Wśród dość obszernej grupy zawodów istnieją też takie, o których wykonywaniu mieszkańcom Polski nawet się nie śniło. Za to obywatelom ciepłych krajów – jak najbardziej. O czym mowa?

Inżynier bezpieczeństwa ds. kokosów

Tej osoby nie spotkasz w Warszawie, Krakowie ani Poznaniu. Do wykonywania swoich obowiązków potrzebuje palmy kokosowej. Hotele w tropikach nie chcą, żeby ich goście byli narażeni na ciosy ze strony tych pysznych, ale niezwykle twardych owoców. Z tego powodu zatrudniają osoby, które zbierają kokosy, zanim te zdecydują się spaść i uderzyć w (oby) ziemię. Często zebrane w ten sposób owoce są premią za wykonaną pracę. Warto aplikować?

Opiekun leniwców

Czy istnieją bardziej urocze zwierzęta niż malutkie leniwce? Na Kostaryce powstało specjalne miejsce, w którym te rozkoszne stworzenia otaczane są miłością i troską. Pracownicy sierocińca dla leniwców dbają o to, żeby ich milusińscy mieli dobre warunki życia, rozwijali się w zdrowiu i poczuciu bezpieczeństwa. Pasja, serce i cierpliwość to cechy, które wyróżniają załogę tej wyjątkowej placówki.

Wyplatanie wieńców Lei

Z czym kojarzą się Hawaje? Słońce, plaża i... piękne, kolorowe naszyjniki z kwiatów, czyli tak zwane wieńce Lei. Oczywiście, warsztaty z wyplatania tej specyficznej biżuterii można znaleźć na całym świecie, jednak tylko w ojczyźnie tańca hula można zawodowo zająć się wyplataniem oryginalnych wieńców. Fantastyczna praca dla wszystkich kochających kolorowe kwiaty i kreatywne zajęcia.

Opiekun tropikalnej wyspy

Czy to najlepsza praca świata? Wiemy, że kilka lat temu ubiegało się o nią ponad 30 tys. kandydatów! Obowiązkiem zwycięzcy było głównie... używanie życia. Do jego zadań należał odpoczynek na plaży, łowienie ryb, nurkowanie w krystalicznie czystej wodzie i opisywanie swoich doświadczeń na specjalnie w tym celu stworzonym blogu. Oczywiście, poza fantastyczną zabawą, za pracę przewidziane zostało (niemałe) wynagrodzenie. Tylko pozazdrościć!

Postrach małp

Te na pozór urocze zwierzątka potrafią czasami dać się we znaki. Szczególnie irytujące bywają dla hotelowych gości, którzy przyjeżdżają w rodzinne małpie strony. Plotki głoszą, że ich największą wadą jest skłonność do kradzieży. Swoim ofiarom podbierają zarówno jedzenie, jak i rzeczy osobiste. Z tego powodu hotele decydują się na zatrudnienie osoby, której zadaniem jest skuteczne odstraszanie małpich łobuzów. Ciekawa praca czy raczej robienie z siebie małpy?

Prawdziwa egzotyka! Rzuciłbyś swoją pracę dla któregoś z tych zawodów?

Katarzyna Cicha

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót