Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaRodzinaWychowanie

Letnie festiwale, które warto odwiedzić

Festiwal zamiast parawanu

Data publikacji: 22 kwietnia 2016, 14:08
Wakacyjny wypoczynek może przybierać różne formy. Można leżeć plackiem na plaży, spacerować po górach lub… wybrać się w wyjątkową podróż po festiwalowej Polsce. Właśnie latem i wczesną jesienią odbywają się najpopularniejsze wydarzenia i najbardziej oczekiwane koncerty. Gdzie warto się wybrać?

Festiwal Filmowy w Gdyni

Jeżeli w ciągu roku nie masz czasu na chodzenie do kina, a mimo wszystko chcesz być na bieżąco z rodzimymi filmami wartymi obejrzenia, warto pomyśleć o wrześniowej wycieczce do Gdyni. To właśnie tam odbywa się Festiwal Filmowy, w trakcie którego polskie produkcje walczą o słynne Złote Lwy. Ostatnie trzy nagrody powędrowały do filmów: Ida, Bogowie oraz Body/Ciało. Może macie już swoich faworytów? Wycieczka to dla kinomaniaka idealne zwieńczenie lata!

Festiwal Kultury Pogranicza – Folkowisko

Kto chce spędzić czas w naprawdę wyjątkowy sposób, powinien pomyśleć o wybraniu się na Festiwal Kultury Pogranicza Folkowisko, gdzie motywem przewodnim jest dziedzictwo kulturowe narodów zamieszkujących Galicję przed II wojną światową. Do tej pory (w trakcie czterech edycji) skupiano się na kulturze żydowskiej, ukraińskiej, chłopskiej oraz życiu i pracy wiejskich kobiet. Wydarzenie odbywa się we wsi Gorajec, niedaleko Tomaszowa Lubelskiego.

Festiwale muzyczne – popularnie, alternatywnie, elektronicznie

Ogromną popularnością cieszą się festiwale muzyczne, których w Polsce nie brakuje. Gdyński Open’er Festival i warszawski Orange Warsaw Festival od lat przyciągają rzeszę fanów muzyki popularnej. Ci, którzy preferują alternatywne brzmienia, odnajdą się po drugiej stronie polskiej mapy – w katowickiej Dolinie Trzech Stawów – na Off Festivalu. Fani muzyki elektronicznej będą z kolei bawić się dobrze na modnych ostatnio festiwalach Audioriver, Turon Nowa Muzyka i Sunrise Festival.

Europejski Festiwal Smaku

Lato warto zakończyć smakowicie. W końcu kto z nas nie jest miłośnikiem dobrego jedzenia? Na prawdziwą ucztę zmysłów warto wybrać się do Lublina, gdzie popularność zdobywa Europejski Festiwal Smaku. Najciekawsze punkty programu? Jarmark Inspiracji, warsztaty nalewek, warsztaty Jem Ziemniak i pokazy restauratorów z wykorzystaniem ośmiornicy. Co poza pysznościami dla oka i ciała? Cała moc kultury: koncerty, malarstwo, fotografia i teatr. Prawda, że kusząca wizja?

Katarzyna Cicha

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót