Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaTwarz

Dlaczego regularne stosowanie toniku jest ważne dla naszej skóry?

Rola toniku w pielęgnacji cery

Data publikacji: 16 stycznia 2017, 02:47
Ogromny wybór kosmetyków na drogeryjnych półkach może przyprawiać nas o prawdziwy zawrót głowy. Czasami trudno nam zdecydować, jaki produkt będzie dla nas najlepszy. Tonik należy jednak do tych środków, których z całą pewnością nie powinno zabraknąć w naszej łazience. Dlaczego?

Tonikowe podstawy

Tonik jest preparatem kosmetycznym występującym w postaci roztworu. Jego głównym składnikiem jest woda, stanowiąca nawet ponad 90% jego składu. Pozostałe elementy to m.in. alkohole (opcjonalnie), substancje czynne (nawilżające, ściągające itp.), ekstrakty roślinne czy różnego rodzaju dodatki (takie jak barwniki oraz konserwanty).

Możemy wyróżnić toniki alkoholowe i bezalkoholowe. Te pierwsze mogą wysuszać skórę, należy więc korzystać z nich ostrożnie, a osoby z cerą suchą i wrażliwą powinny zdecydować się na używanie toników bez dodatku alkoholu.

Dobrodziejstwo dla cery

Czy tonik jest nam jeszcze potrzebny, jeśli myjemy twarz żelem lub stosujemy mleczko do demakijażu? Jak najbardziej! Najlepiej stosować go dwa razy dziennie – rano, po umyciu twarzy oraz wieczorem, gdy zmywamy makijaż po całym dniu. Podkreślić trzeba, że toniku można używać niezależnie od tego, jaką mamy cerę. Właściwie dobrany, sprawdzi się zarówno w przypadku cery suchej, jak i tłustej.

Jakie są zatem dobroczynne właściwości toniku?

  • Przywraca naturalne (kwaśne) pH skóry (5,5)
  • Oczyszcza skórę i zamyka pory
  • Redukuje podrażnienia
  • Odżywia i regeneruje skórę
  • Łagodzi i koi nadwrażliwą skórę
  • Opóźnia procesy starzenia skóry

Tonik to prawdziwy obrońca naszej skóry. Wspomaga ją w walce z zanieczyszczeniami, chroni i przygotowuje do całodziennych trudów, a wieczorem koi cerę. Nie zapominajmy o nim, a nasza cera z pewnością się nam odwdzięczy – pięknym, promiennym wyglądem.

Nina Szymanowska

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Ogólna:
Powrót