Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaDietaZdrowa żywność

Detoks alkaliczny. Dlaczego warto go zastosować?

Zasady odkwaszania organizmu

Data publikacji: 8 stycznia 2017, 02:34
Detoks alkaliczny polega na oczyszczeniu ustroju z toksyn i złogów przy jednoczesnym jego odkwaszeniu. To prosty, skuteczny program, który poprawia witalność ciała już od poziomu komórkowego. Warto chociaż raz mu się poddać. Dlaczego?

Detoks alkaliczny - dlaczego warto?

Im bardziej kwaśne środowisko organizmu, tym mniej dotlenione komórki i tkanki oraz tym większe ryzyko rozwoju wielu groźnych chorób. W tym również nowotworów. Prostym narzędziem naprawczym jest cykliczny detoks. Opinie osób, które korzystają z odtruwania tkanek poprzez podniesienie pH w ustroju potwierdzają skuteczność tego rozwiązania. Odkwaszenie organizmu objawia się lepszym samopoczuciem, większym wigorem, promienną i gładką skórą... oraz bardziej optymistycznym widzeniem świata.

Detoks alkaliczny – na czym polega?

Zasada jest prosta: w czasie, który przeznaczamy na odtrucie organizmu, bezwzględnie nie spożywany produktów zakwaszających, za to sięgamy tylko po żywność i napoje wspomagające usuwanie toksyn z ustroju i przywracające właściwe pH w komórkach oraz w substancji wypełniającej przestrzenie międzykomórkowe. 

Tydzień – tyle należy przeznaczyć na detoks. Przepisy, na bazie których tworzy się oczyszczające posiłki, zawierają warzywa, owoce o niskiej zawartości cukrów i rozmaite przyprawy: od tak popularnych, jak majeranek czy czosnek, aż po egzotyczny imbir, pieprz Cayenne czy mieloną kozieradkę. Na początku tygodnia przyzwyczajamy organizm do odtrucia poprzez stopniową eliminację z diety wszystkich ciężkostrawnych produktów i dań na rzecz lekkich zup jarzynowych, jarzynowego leczo czy kasz. Wprawdzie należy przestrzegać zakazów dotyczących reżimu detoksu, ale pocieszeniem będzie na pewno fakt, że produktów dozwolonych można zjadać tyle, ile dusza zapragnie i żołądek pomieści.

Detoks alkaliczny – dla kogo?

Odtruwanie poprzez alkalizację organizmu może przeprowadzić każdy zdrowy człowiek, za wyjątkiem mam karmiących, pań w ciąży, rekonwalescentów i osób silnie osłabionych.

Jeśli należysz do ludzi zestresowanych, możesz śmiało wdrożyć detoks, ale zanim to zrobisz warto poznać zasady panujące w detoksie. Te najważniejsze to:

  • zjedzenie przynajmniej jednego ciepłego posiłku oraz produktu kiszonego każdego dnia;
  • warzywa i dozwolone owoce zjadamy w każdej postaci, ale najlepiej gotowane, kiszone, duszone, pieczone;
  • dużo pijemy – wody niegazowanej i soków (głównie warzywnych);
  • obowiązkowo spożywamy barszcz buraczany i jeszcze raz: dużo pijemy.

Uwaga: w detoksie alkalicznym nie ma miejsca na głodzenie się. Tu trzeba dużo pić – aby wypłukać z organizmu toksyczne składniki oraz jeść – aby dostarczyć jak najwięcej tych składników, dzięki którym przywrócona zostanie równowaga wewnętrzna.

Katarzyna Kokocińska

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Ogólna:
Powrót
Przeczytaj również