Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaTwarz

Depilacja za pomocą… nitki

Na czym polega metoda nitkowania?

Data publikacji: 29 kwietnia 2016, 13:47
Firmy kosmetyczne prześcigają się w ofertach, starając się przyciągnąć nowe rzesze klientów. Każdego dnia na rynku pojawiają się kolejne nowinki kosmetyczne i preparaty do ciała. Czasem warto jednak sięgnąć do pradawnych, orientalnych metod, by uzyskać pożądany efekt. Sprawdźmy, jak zadbać o brwi za pomocą hinduskiego nitkowania.

Ekologiczna pielęgnacja

Usuwanie brwi za pomocą dwóch bawełnianych nici idealnie sprawdzi się u osób o skórze wrażliwej i z problemami dermatologicznymi. Dzieje się tak, ponieważ metoda ta jest całkowicie higieniczna, sterylna i ekologiczna. Nie używamy w niej chemicznych preparatów, co zapobiega powstawaniu ewentualnych podrażnień, a użyty sprzęt wykorzystujemy tylko raz. Lekkie zaczerwienienia znikają już po kilku minutach. Zbędne jest także nakładanie po zabiegu kremu niwelującego podrażnienia, gdyż takowe nie występuje. Nie musimy się zatem martwić o powikłania alergiczne.

Jak wykonać nitkowanie brwi?

Zanim zabierzemy się do pielęgnacji brwi, musimy zaopatrzyć się w dwie niezbędne rzeczy. Najważniejsza z nich to  para około 20 cm specjalnych bawełnianych nitek, które zwiążemy tak, by tworzyły okrąg. Kolejną rzeczą jest lusterko, bez którego nie będziemy mogli obserwować efektów naszej pracy. Gdy nasze wyposażenie będzie kompletne – zabieramy się za depilację. Skrzyżowane ze sobą nici trzymamy w obu dłoniach. Odpowiednio manewrując nićmi, chwytamy za ich pomocą wybrane, pojedyncze włosy lub cały ich rządek (gdy chcemy, by było szybciej).  Następnie lekko unosimy włoski i po prostu je wyrywamy. Ogromnym plusem jest fakt, że nitkowanie podobnie jak pęseta usuwa włoski razem z cebulkami. Gwarantuje to dłuższy i bardziej zadowalający efekt. Dodatkowo – nitkowania możemy używać również do innych włosków, np. wąsika.

Gdzie szukać inspiracji?

Nie zrażajmy się, jeśli pierwsze próby nie będą zadowalające. Nitkowanie – podobnie jak każda inna czynność – wymaga czasu i cierpliwości. Warto na początku obejrzeć liczne tutoriale zamieszczone w internecie. Bardzo szybko dowiemy się z nich, jak i od czego warto zacząć. Być może z początku efekt nie będzie idealny. Po pewnym czasie nabierzemy jednak wprawy i czas, który poświęcimy na nitkowanie nie będzie dłuższy niż pielęgnacja włosków pęsetą. Jeśli nie chcemy robić tego sami – poszukajmy kosmetyczki, która wykonuje taki zabieg. Minusem jest jednak fakt, że na polskim rynku jest ich jeszcze stosunkowo niewiele.

Jeśli więc cenisz sobie higienę i naturalne metody kosmetyczne – wybierz nitkowanie! 

Maria Ledeman

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót