Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaTwarz

Delikatna i pozbawiona zmarszczek szyja? Nowe nawyki w codziennej pielęgnacji

Sposoby na gładką szyję

Data publikacji: 18 lipca 2016, 15:06
Nie przez przypadek mówi się, że wiek kobiety najłatwiej rozpoznać po szyi. Skóra w tym miejscu jest niezwykle delikatna i cienka, latem podatna na szkodliwe działanie promieni słonecznych, a zimą podrażniana przez ubrania. W takich warunkach dużo szybciej podlega procesom starzenia, marszczy się i wiotczeje, a na dodatek jest często pomijana podczas codziennej pielęgnacji. Tymczasem wystarczy poświęcić parę sekund dziennie, by cieszyć się gładką i aksamitną skórą szyi.

Dlaczego szyja wymaga szczególnej uwagi?

Jest wiele czynników, które składają się na to, że nasza szyja jest szczególnie narażona na powstawanie zmarszczek. Jednym z nich jest ekspozycja na działanie czynników atmosferycznych. Skóra szyi jest bardzo cienka i niemal pozbawiona gruczołów łojowych. Czyni ją to szczególnie podatną na proces starzenia – łatwo się odwadnia i wiotczeje. Nie bez powodu często mówi się, że wiek kobiety można ocenić najłatwiej patrząc na tę część ciała. Nie musi jednak tak być – wystarczy kilka odpowiednio dobranych zabiegów pielęgnacyjnych, aby przestać się martwić upływem czasu.

Zmiana złych nawyków

Właściwa pielęgnacja powinna obejmować zarówno stosowanie odpowiednich kosmetyków, jak i zmianę pewnych przyzwyczajeń, które mogą wpływać niekorzystnie na wygląd skóry szyi. Do tych ostatnich zalicza się m.in. niewłaściwą postawę ciała. Garbienie się, spanie na brzuchu czy ze zbyt wysoko uniesioną poduszką  może na dłuższą metę  prowadzić do powstawania zmarszczek.

Pielęgnacja skóry

Troskę o skórę szyi warto zacząć wykazywać już w stosunkowo młodym wieku, w okolicach 25. roku życia – niewątpliwie będzie to inwestycja na przyszłość. Jeżeli przebywamy często z odkrytą szyją na świeżym powietrzu, szczególnie w okresie letnim,  powinnyśmy stosować kremy z filtrami UV. Na co dzień należy także stosować krem nawilżający. Nie musi to być krem specjalnie przeznaczony do pielęgnacji szyi – kremy do twarzy mają zwykle ten sam skład. Co jakiś czas, najlepiej raz w tygodniu, warto zastosować delikatny peeling (warto skorzystać z gotowych przeznaczonych do skóry szyi peelingów drobnoziarnistych ), który wygładzi skórę, a przy okazji złuszczy martwy naskórek. Taka regularna pielęgnacja sprawi, że skóra na szyi będzie gładka, jędrna, elastyczna i odpowiednio odżywiona.

Aleksandra Dudra 
Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót