Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaTwarz

Czym się kierować przy wyborze kremu pod oczy? Wybierz dla siebie krem idealny

Pielęgnacja wrażliwej skóry pod oczami

Data publikacji: 24 maja 2016, 15:57
Skóra znajdująca się pod oczami jest zdecydowanie delikatniejsza (nawet 10 razy) niż ta, którą pokryta jest pozostała powierzchnia twarzy. Niewielka liczba gruczołów łojowych sprawia, że skóra w tych okolicach jest narażona na przedwczesne oznaki starzenia. Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Niewątpliwie skóra wokół nich jest zwierciadłem nieprzespanych nocy, złej diety oraz intensywnego trybu życia. Jak więc najlepiej o nią zadbać?

Krem do zadań specjalnych

Kremy do twarzy często można stosować również pod oczy. Pamiętajmy jednak, że najlepsze efekty osiągniemy, gdy wybierzemy specyfik przeznaczony właśnie do delikatnej skóry pod oczami. Kompleksowe kremy nie są najgorszym rozwiązaniem. Nie powinny one podrażniać oczu, ale równocześnie ich właściwości nie zostały dobrane z myślą o konkretnej partii skóry. Najlepiej wybrać produkty, które zostały specjalnie opracowane dla skóry wokół oczu.

Zmarszczki mimiczne, zwane kurzymi łapkami, powstają w efekcie powtarzających się skurczy twarzy, czyli tzw. ruchów mimicznych. Zmarszczki te pojawiają się najszybciej. Stosowanie odpowiedniego kremu pod oczy zmiękczy wygląd cienkich zagłębień, a wnikając w strukturę skóry wokół oczu, głęboko ją nawilży i odżywi. Serum zawierające kolagen i kwas hialuronowy zapewni jędrność i odpowiednie nawilżenie skóry. Zaleca się stosowanie kremu pod oczy dwa razy dziennie – rano oraz wieczorem. Krem pod oczy należy zacząć stosować po przekroczeniu 25. roku życia.

Co powinien zawierać krem pod oczy?

  • kwas hialuronowy o działaniu nawilżającym,
  • filtry UV, które chronią skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych,
  • koenzym Q10, aby poprawić jędrność skóry,
  • retinol, który pomaga w regeneracji i odnowie naskórka.

Tak jak w przypadku kremu do twarzy, krem pod oczy wraz z wiekiem musi zostać wzbogacony o konkretne składniki. W wersji na dzień powinien mieć właściwości nawilżające i ochronne, zaś na noc powinien mieć gęstszą konsystencję i wyróżniać się bogactwem składników odżywczych. Dla kobiet w wieku 40+ powinien on zawierać dodatkowo witaminę C, która uszczelnia i wzmacnia naczynia krwionośne, fitohormony zapewniające odpowiednie nawilżenie skóry oraz kwas liponowy, przyśpieszający jej regenerację. Kobiety w wieku 50+ powinny stosować kremy wzbogacone o ceramidy odbudowujące szczelność międzykomórkową, proteiny, które nawilżają i zmiękczają skórę, oraz wyciągi z soi wzmacniające i uelastyczniające skórę.

Kamila Mikołajczyk

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót