Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaStyl

Czy wiklina może być… papierowa?

Współczesne techniki wyplatania z makulatury

Data publikacji: 22 września 2016, 06:59
Czy makulaturę można wykorzystać w celach… artystycznych? Jak się okazuje, istnieje technika, która jest współczesną wersją znanego od wieków wyplatania wiklinowymi gałązkami. Miejsce wikliny zajęły rurki zwinięte ze starych gazet.

Nowa-stara technika

Plecionki wykonywane tą techniką tak naprawdę niewiele różnią się od jej klasycznej wersji. Ta mała różnica polega na tym, że zamiast gałązek używa się cienkich rurek, które robi się z pasków gazet, kolorowych i czarno-białych.

Poprzez wsuwanie ich jedna w drugą można tworzyć całe kilometry „gałązek” i wyplatać z nich kosze lub całe figury. Wykonane tą techniką prace są mocne i trwałe.

Nowe możliwości

W czym gazeta jest lepsza od gałązek? Przede wszystkim nie ma tu ograniczeń co do kolorów. Dzięki wielobarwnym czasopismom można bawić się kolorem swoich plecionek. Gotowy przedmiot da się z łatwością (ponieważ mowa o papierze) pomalować w całości, tylko wewnątrz lub na wierzchu i precyzyjnie dobrać odcień do własnego wnętrza.

A wreszcie, wartość ekologiczna – nic się nie marnuje i tak naprawdę tworzymy piękne i praktyczne rzeczy z niepotrzebnej makulatury.

Monika Simińska

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót