Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaDietaRodzaje diet

Czego nie je weganin, a co może jeść wegetarianin? Jakie są różnice w diecie?

Dowiedz się, czym się różni wegan od wegetarianina. Poznaj różnicę między wegetarianizmem a weganizmem

Data publikacji: 7 listopada 2016, 01:10
Jeśli chcemy się dowiedzieć, kim jest weganin i nauczyć się, czym różni się wegan od wegetarianina, musimy poznać założenia każdej z tych dwóch filozofii dietetycznych. A jest ich kilka.
Wegan a wegetarianin - rodzinazdrowia.pl

Wegan a wegetarianin

Zarówno wegetarianizm, jak i weganizm mają jedną główną cechę wspólną: opierają się na świadomej rezygnacji ze spożywania mięsa. Zasadnicza różnica między wegetarianizmem a weganizmem polega na tym, że ci drudzy podchodzą do diety bardziej rygorystycznie i rezygnują również z produktów pochodzenia zwierzęcego takich, jak mleko, jaja, sery. To dlatego mówi się, że dieta bezmięsna to krok dalej jest dla wegan, a wegetarianin to pierwszy stopień wtajemniczenia w typ odżywiania się opartego na warzywach i owocach.

Weganie z racji dość mało urozmaiconej diety muszą umieć dobrze komponować menu, tak aby dostarczyć organizmowi wymaganą dawkę składników odżywczych. Czasem o weganizmie mówi się, że to dieta dla kreatywnych, ponieważ trzeba nauczyć się przygotowywać atrakcyjne i zdrowe potrawy, mając do dyspozycji znacznie okrojoną listę dóbr spożywczych.

Dorota Kalinowska

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Ogólna:
Powrót
Przeczytaj również