Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaRodzinaCzas wolny

Co zabrać na urlop, żeby o nic się nie martwić?

Idealna walizka wakacyjna

Data publikacji: 5 czerwca 2017, 01:49
Lista rzeczy do zabrania na wyjazd może osiągnąć naprawdę imponującą długość. Problem w tym, że nie wszystkie z wymienionych w niej przedmiotów są niezbędne. Co tak naprawdę powinna pomieścić walizka zabierana na wakacje?

Zawartość damskiej torebki

Większość kobiet, gdyby tylko mogła, zabrałaby ze sobą w podróż całą swoją garderobę. „Tak na wszelki wypadek”, bo przecież wszystko „może się przydać”. Bez względu na to, jaka destynacja została wybrana na cel urlopu, istnieją zasady, którymi dobrze się kierować podczas pakowania bagażu. Pomoże to zaoszczędzić miejsce w walizce i zapewni spokojną podróż.

Jak pakować się na urlop?

Przede wszystkim, warto kierować się zasadą, że mniej znaczy więcej. Zamiast brać ze sobą kilka lub kilkanaście bluzek i butów na każdą okazję, wybierzmy tylko to, co najbardziej uniwersalne, ograniczając ilość odzieży. Zwróćmy uwagę na to, by każdą bluzkę, sukienkę czy spodnie można było łatwo połączyć z innymi częściami garderoby. Warto pomyśleć też o tym, by spodnie lub szorty były w ciemnym kolorze, a wszystkie rzeczy wykonane z materiałów, które nie będą się łatwo gnieść.

Wakacyjna apteczka

Niemniej ważna od odzieży jest wakacyjna apteczka. Powinny znaleźć się w niej lekarstwa na najczęstsze podróżne przypadłości, czyli biegunkę, bóle głowy, bóle menstruacyjne i brzucha oraz zgagę. Dobrze też spakować tabletki zawierające żywe kultury bakterii, plastry, wodę utlenioną i coś przeciwgorączkowego.

Czytaj:

Miniaturki kosmetyków

To, co wziąć na wakacje, zależne jest od długości urlopu i miejsca jego spędzania. Warunkuje to między innymi liczbę kosmetyków niezbędnych w czasie wakacji. Warto zaopatrzyć się w produkty mini. Mogą one znajdować się nawet w bagażu podręcznym (mowa o tych do 100 ml), co niekiedy ułatwia pakowanie. Przydatne mogą się okazać chusteczki antybakteryjne i nawilżające, a także te przeznaczone do higieny intymnej.

Najważniejsze: dokumenty

Żadne wakacje nie dojdą jednak do skutku, jeśli bagaż podręczny nie będzie zawierał odpowiednich dokumentów. Pamiętajmy o dowodzie osobistym, paszporcie i ewentualnych wizach. Wszystkie dokumenty warto skopiować i trzymać blisko siebie, w miejscu innym niż oryginały. To samo dotyczy potwierdzeń ubezpieczeń na podróż! Wszystko spakowane? Jeszcze ostatnia rada: wyjeżdżając, nie zapełniajmy walizki do pełna. Pamiątki muszą się gdzieś zmieścić. Miłego urlopu!

Karolina Lepczak

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Ogólna:
Powrót