Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaWłosy

Błyszczące i zalotne loki. Jak używać lokówki, aby nie zniszczyć włosów?

Przepis na piękne loki

Data publikacji: 24 maja 2016, 15:16
Trendy w świecie fryzur zmieniają się co sezon, ale niezmiennie na liście tych najmodniejszych swoje miejsce znajdują loki. Królowały już małe, drobne kędziorki i większe, miękkie loki, a i duże, klasyczne, od lat są sprawdzonym sposobem na udaną stylizację. Wszystkie te fryzury możemy wyczarować przy pomocy lokówki. Tylko to jak zrobić, żeby nie niszczyć przy tym włosów?

Zadbane włosy

Jeśli nie dbamy odpowiednio o włosy, nie mamy szans na piękne, błyszczące i trwałe loki. Jeśli włosy są matowe i przesuszone, nie utrzymają skrętu nawet spryskane mocnym lakierem. Aby włosy się kręciły, naturalnie czy przy pomocy lokówki, myj je szamponem nawilżającym i od czasu do czasu użyj maseczki – również nawilżającej.

Niezależnie od tego czy używasz lokówki regularnie, czy od święta, przed zabiegiem nałóż na włosy preparat ochronny, by nie zniszczyła ich wysoka temperatura.

Podkręcanie lokówką

Warto wybrać lokówkę z funkcją jonizacji lub model z termostatem, który zabezpieczy nasze włosy przed spaleniem czy przegrzaniem.

Przede wszystkim nie używajmy lokówki na mokre włosy. Zawarta w nich woda ugotuje końcówki naszych włosów, a loki wcale nie będą trzymać się dłużej. Aby uzyskać trwalszy rezultat, w suche włosy można wetrzeć dodatkowo piankę do włosów. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że fryzura utrzyma się w stanie idealnym przez wiele godzin. Przed użyciem lokówki warto także spryskać włosy preparatem chroniącym przed wysokimi temperaturami.

Nie chwytaj też jednocześnie grubych pasm włosów – nim zewnętrzna część pasma się nagrzeje, ta od wewnątrz zdąży się spalić. Najlepiej nawijać cienkie pasma na całej, podłużnej powierzchni urządzenia – wtedy nagrzejesz włosy równomiernie.

Zacznij z tyłu głowy – włosy są tu nieco grubsze, dlatego szczególnie ważne jest chwytanie małych pasm.

Utrwalanie loków

Po użyciu lokówki nie rozczesuj włosów grzebieniem czy szczotką. Możesz pochylić głowę w dół i potrząsnąć włosami, lekko rozdzielając loki palcami. Delikatnie utrwal fryzurę, ale lakierem do włosów kręconych, inaczej posklejasz pasma, co nie wygląda estetycznie. Modne loki są sprężyste i lśniące – nie sztywne.

Monika Simińska
Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót