Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaKosmetyki

Bezpieczne zmywanie lakieru z paznokci

Czy aceton w zmywaczu do paznokci jest szkodliwy?

Data publikacji: 28 stycznia 2016, 13:51
Wybór zmywaczy do paznokci jest bardzo bogaty. Ich podstawową funkcją jest oczyszczanie paznokcia z kolorowego lakieru. Dobrze byłoby, gdyby oprócz zmywania także odżywiał paznokieć. Jak wybrać zmywacz, który nie zaszkodzi kondycji naszych paznokci? Przede wszystkim zwróćmy uwagę na jego skład.

Aceton - co to takiego?

Aceton to związek chemiczny o ostrym charakterystycznym zapachu, wykorzystywany do rozpuszczania miękkich tworzyw sztucznych, lakierów, tłuszczów i olei. Aceton podrażnia skórę, powodując jej zaczerwienienie. Przy nadmiernym używaniu może doprowadzić do zniszczenia skóry podobnego do poparzeń.

Wpływ acetonu na paznokcie

Wiele dostępnych na rynku zmywaczy do paznokci zawiera aceton. Przy częstej ekspozycji paznokci na jego działanie może powodować łamanie się oraz rozdwajanie paznokcia, ponieważ odwadnia jego płytkę. Dlatego wybierajmy te, które oprócz rozpuszczalnika zawierają również składniki odżywcze, które pielęgnują i wzmacniają paznokcie. Są to m.in. ekstrakt z moreli, pszenicy, keratyna, rumianek, witamina E, B5, wapń czy aloes.

Paulina Tarachowicz

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót