Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaMakijaż

Barwy piękna – wybierz odpowiedni pędzel do makijażu

Rodzaje pędzli do makijażu

Data publikacji: 29 kwietnia 2016, 13:54
Każda z nas pragnie, aby jej makijaż był wykonany perfekcyjnie. Warto więc zainwestować w odpowiednie pędzle, które ułatwią nam nałożenie produktów na twarz. Oto listy najważniejszych atrybutów pędzli, na które konieczne jest zwrócenie uwagi oraz kilku najlepszych pędzli, które powinny znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety.

Wybór włosia

Zanim zabierzemy się do wykonania make-upu, należy zakupić odpowiedni sprzęt. Najlepsze pędzle to takie, które posiadają naturalne włosie. Dzięki takim pędzlom unikniemy podrażnień skóry. Wyjątkiem są pędzle służące do nakładania podkładu oraz korektora. Zwróćmy również uwagę na skuwkę – wykonane z metalu są trwalsze i dłużej utrzymują włosie na swoim miejscu.

Podstawowe pędzle

Pędzel do pudru powinien być stosunkowo duży oraz szeroki, a przede wszystkim gęsty, tak aby uniknąć wielokrotnego nakładania produktu. Pędzel do różu jest mniejszy od poprzednika oraz lekko ścięty na ukos. Dzięki temu idealnie dopasowuje się on do kształtu kości policzkowych. Podkład najwygodniej nakładać gąbeczką, ale jeśli jesteście zwolenniczkami tradycyjnych rozwiązań, warto wybrać płaski pędzel o niezbyt gęstym włosiu.

Powłóczyste spojrzenie

Pięknie podkreślone oczy mogą być największym atutem kobiety. Jednym pędzelkiem nie wykonamy niestety pełnego makijażu oka. Warto więc posiadać w kosmetyczce kilka ich rodzajów każdy przeznaczonych do innego zadania specjalnego. Cień bazowy nakładamy szerokim pędzelkiem o kształcie kociego języka. Podobny, ale zdecydowanie mniejszy stosujemy do makijażu ust. Skośnym pędzelkiem wykonamy kreski na powiekach oraz wycieniujemy kąciki oczu. Banana służącego do modelowania górnej powieki dobieramy według własnych predyspozycji. Ważne, aby dobrze układał się on w dłoni. Głębię nadajemy pędzelkiem nazywanym dot, czyli kropeczka. Jeżeli do makijażu wykorzystujemy perłowe cienie, warto zaopatrzyć się również w tzw. wachlarzyk. Służy on do omiatania okolic oczu i usunięcia osypującego się produktu. Warto również zaopatrzyć się w szczoteczkę, która ułatwi wyrównanie niesfornych, gęstych brwi.

Takie wyposażenie umożliwi nam wykonanie perfekcyjnego make-upu. Ważne jest, aby zawsze wyglądał on naturalnie – żadna z nas nie chce przecież uzyskać efektu maski. Starajmy się już od samego początku wybierać pędzle wysokiej jakości. Pomoże to w uniknięciu podrażnień i koniec końców uratuje nasz portfel przed ciągłą wymianą akcesoriów do makijażu. 

Maria Ledeman

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót