Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaMakijaż

6 tricków, jak optyczne powiększyć oczy

Piękne i wyraziste spojrzenie

Data publikacji: 24 maja 2016, 15:03
Optyczne powiększanie oczu za pomocą makijażu to sztuczka, którą chciałaby opanować spora grupa kobiet. Te z małymi oczami łatwo wydobędą w ten sposób swój czar, a te z dużymi podkreślą swoje atuty.

       1. Linia brwi

Ważne, żeby brwi nie były zbyt krótkie, dlatego nie pozbywaj się niepotrzebnie włosków na końcu linii brwi i podkreśl je odpowiednim kolorystycznie do Twojej karnacji ciemnym, matowym cieniem do powiek.

       2. Zalotka

Koniecznie kup zalotkę i podkręć nią rzęsy przed zrobieniem makijażu. Jeśli zrobisz to na ciepło (np. podgrzewając zalotkę suszarką do włosów), efekt utrzyma się dłużej.

       3. Eyeliner

Na górnej powiece, tuż nad linią rzęs, narysuj cienką kreskę za pomocą czarnego eyelinera. Nie ciągnij jednak kreski aż do wewnętrznego kącika oka, gdyż zamknie je optycznie i uzyskasz efekt odwrotny do zamierzonego. Linia może sięgać tylko do ¾ linii rzęs.

       4. Kredki do oczu

Kredki posłużą do wykonania makijażu na dolnych powiekach. Wzdłuż rzęs i też tylko do ¾ narysuj ciemną kreskę. Natomiast wewnętrzną – wodną linię oka – zarysuj cielistą, jasną kredką.

       5. Kolory kącików oka

Najważniejsza zasada – jasny cień od wewnętrznego kącika oka i ciemny prowadzony od zewnętrznego kącika, ku środkowi. Możesz użyć kilku kolorów czy odcieni.

       6. Mascara

Bardzo starannie i mocno wyszczotkuj rzęsy tuszem, możesz też użyć sztucznych rzęs.

Monika Simińska

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót